HaberlerGündemBitlis'te kar yağışının durmasıyla hayat normale döndü

Bitlis'te kar yağışının durmasıyla hayat normale döndü

Yaklaşık bir haftadır kentte aralıksız etkili olan yoğun kar yağışıyla durma noktasına gelen hayat, yağışların durmasıyla yeniden normalle döndü.

Bitlis'te kar yağışının durmasıyla hayat normale döndü

Kar yağışının ardından başlatılan karla mücadele çalışması aralıksız sürüyor. Belediye ekipleri tarafından kent merkezindeki ana ve ara arterler ile mahalle yollarının açılması ve genişletilmesi çalışması sürerken, şehir merkezinde biriken kar kütleleri kamyonlarla şehir dışına taşınıyor.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kar yağışı nedeniyle kapalı olan 214 köy yolunun yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Batman’ı avantajlı hale getirecekHayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Batman’ı avantajlı hale getirecekRefüje çıkan aracın sürücüsü yaralandıRefüje çıkan aracın sürücüsü yaralandıKuzuların anneleriyle buluşma sevinciKuzuların anneleriyle buluşma sevinciBağlar'da bir yıl içinde 4 milyon 728 bin ambalaj atığı toplandıBağlar'da bir yıl içinde 4 milyon 728 bin ambalaj atığı toplandıİş yerine silahı saldırı: 3 ağır yaralıİş yerine silahı saldırı: 3 ağır yaralı
SIRADAKİ HABER