HaberlerGündemBitlis'te kar yağışı etkili oluyor

Bitlis'te kar yağışı etkili oluyor

Bitlis il genelinde akşam saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle 37 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bitlis'te kar yağışı etkili oluyor

Kentte etkili olan sıcak havalar yerini yeniden kar yağışına bıraktı. Özellikle Rahva bölgesinde fırtınanın etkili olmasıyla yer yer görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü.

Etkili olan kar yağışı nedeniyle 37 köy yolu ulaşıma kapandı. Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde kapanan köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı, sabah ve öğle saatlerinde aralıklı olmak üzere yer yer yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı belirtildi.

Buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Bölge genelinde sıcaklıkların mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyredeceği tahmin edildiği belirtilen açıklamada, il merkezleri için beklenen en yüksek sıcaklıklar; Bitlis'te 2, Van'da 7, Hakkari ve Muş'ta 8 derece olacağı ifade edildi.

Açıklamanın devamında ise yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimi dik yamaçlarda çığ riski bulunduğu uyarısı yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER