HaberlerGündemBitlis'te içme suyuna giderken mahsur kalan köylüleri AFAD kurtardı

Bitlis'te içme suyuna giderken mahsur kalan köylüleri AFAD kurtardı

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Gedikpınar köyünde, içme suyunu getirmeye giderken tipi nedeniyle mahsur kalan 8 köylü, AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Bitlis'te içme suyuna giderken mahsur kalan köylüleri AFAD kurtardı

İçme suyunun kesilmesi nedeniyle köyden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan kaynak suyuna giden 8 köylü mahsur kalırken, mahsur kalanları kurtarmak için köyden traktörle giden 6 kişi de traktörlerinin kara saplanması nedeniyle mahsur kaldılar.

Haber verilmesi üzerine olay yerine Jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 4 saatlik yoğun çalışmanın ardından mahsur kalanlar kurtarıldı. Kurtarılan köylülerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Elektriklerinin kesilmesi nedeniyle 10 günü aşkındır içme suyu sıkıntısı yaşadıklarını belirten Köylüler, içme suyunu temin etmek için köyden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan kaynak suyuna giderken mahsur kaldıklarını belirttiler.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER