HaberlerGündemBitlis'te düşen helikopterin enkaz kaldırma çalışması tamamlandı

Bitlis'te düşen helikopterin enkaz kaldırma çalışması tamamlandı

Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Çekmece köyü mevkiinde düşen ve 11 askerin vefat ettiği, 2 askerin de yaralandığı helikopterin sabah saatlerinde başlatılan enkaz kaldırma çalışması tamamlandı.

Bitlis'te düşen helikopterin enkaz kaldırma çalışması tamamlandı

Kazanın ardında helikopterin düştüğü bölgede yoğun güvenlik önlemleri alınarak ekipler tarafından inceleme başlatılmıştı.

Kaza yerinde incelemelerin tamamlanmasının ardından bu sabah enkaz kaldırma çalışması başlatıldı.

Çalışmalar esnasında köye girişler kolluk kuvvetlerince kapatıldı. Enkaz bölgesine ve parçaların toplandığı köy meydanına basının gitmesine izin verilmedi. Düşen helikopter için başlatılan enkaz kaldırma çalışmaları gün boyu iş makineleri yardımıyla devam etti.

İş makineleriyle kaza alanında alınan enkaz parçaları ilk olarak köy meydanına taşındı. Akşam saatlerine doğru enkaz alanındaki tüm parçalar alındı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından saat 21.30 sıralarında kapalı kasa bir tıra yüklenen parçalar, detaylı incelenmesi için Malatya'ya götürüleceği öğrenildi.

Burada yapılacak detaylı incelemenin ardında kazanın kesin nedeni de ortaya çıkmış olacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte kapatılan köy yolu yeniden açıldı."

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER