HaberlerGündemBitlis'te durdurulan bir kamyonda 69 düzensiz göçmen yakalandı

Bitlis'te durdurulan bir kamyonda 69 düzensiz göçmen yakalandı

Bitlis-Diyarbakır Karayolu kontrol noktasında, dur ihtarına uymayan bir kamyonun içinde 69 düzensiz göçmen yakalanırken, M.G. isimli şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Bitlis'te durdurulan bir kamyonda 69 düzensiz göçmen yakalandı

Valilikten yapılan açıklamada, "Bitlis-Baykan karayolunun Bitlis ili çıkışındaki yol kontrol noktasında dur ihtarına uymayan bir kamyon, kolluk birimlerince takibe alınmış, kontrol noktasına yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta Baykan ilçesi istikametinde durdurulmuştur. Kamyon içerisinde yapılan kontrolde yurda yasadışı yollardan girdiği tespit edilen 69 düzensiz göçmen (39 Afganistan, 24 Bangladeş, 6 Pakistan) ve bu göçmenlere organizatörlük yapan M.G. isimli şüpheli olayda kullandığı araç ile birlikte yakalanmıştır." denildi.

 Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınan organizatör M.G. isimli şüpheli hakkında adli işlem başlatıldığı belirtilen açıklamanın devamında ise düzensiz göçmenlere 6458 sayılı kanuna muhalefetten kişi başı 4 bin 350 TL idari para cezası uygulanmış olup, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bitlis İl Göç idaresine teslim edileceği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugünYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugünMeteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıMeteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısı
SIRADAKİ HABER