HaberlerGündemBitlis'te çatılar uçtu iş yerleri su bastı

Bitlis'te çatılar uçtu iş yerleri su bastı

Bitlis'te gece saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak ve fırtına nedeniyle bazı ev ve kurum çatıları uçtu, iş yerlerini su bastı, ulaşımda aksamalar yaşandı.

Bitlis'te çatılar uçtu iş yerleri su bastı

Kent merkezi Rahva bölgesinde bazı apartmanların çatıları uçtu. Merkez Kazım Dirik Caddesi'nde bulunan bazı iş yerleri ile hastaneye bağlı bir sağlık merkezini su bastı.

Belediyeye ait itfaiye ekipleri, su basan iş yerleri, sağlık merkezi ve cadde üzerinde çalışma başlattı. Bitlis'in ortasında geçen derenin debisi yükseldi.

Etkili olan fırtına nedeniyle Bitlis'in Hizan ilçesinde birçok bina ve kurumun çatısı uçtu, caddeleri su bastı.

Tatvan Cumhuriyet Caddesi'nde ise bazı rögarlarda çökme meydana gelirken, cadde su deryasına döndü.

AFAD ekipleri, kent merkezi ve ilçelerde olası doğal afetlere karşı çalışma başlatırken, meteoroloji yetkilileri, şiddetli fırtına nedeniyle vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER