HaberlerGündemBitlis'te 643 yerleşim biriminde karla mücadele çalışması başlatıldı

Bitlis'te 643 yerleşim biriminde karla mücadele çalışması başlatıldı

İki günden bu yana kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 160 köy yolu ulaşıma kapanırken, İl Özel İdare ekipleri köy yolların da başlattıkları çalışmayı sürdürüyor.

Bitlis'te 643 yerleşim biriminde karla mücadele çalışması başlatıldı

Son 10 yılın en kurak günlerinin yaşandığı Bitlis'te, etkili olan yağış, vatandaşları sevindirdi. Kapanan köy yolarının açılması için çalışmalar sürüyor.

Bitlis merkeze bağlı Yalnızçamlar köyünde çalışma sürdüren ekipleri ziyaret eden Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu, karın başkenti Bitlis'te karla mücadele çalışmasına başladıklarını belirtti.

Bugün itibarıyla 160 köy yolunun ulaşıma kapandığını dile getiren Aydoğdu, "Fakat ekiplerimiz düzenli şekilde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu yıl kar yağışı geç yaşandı. Bundan dolayı tasarrufumuz oldu. Büyüklerimizin dediği gibi 'Zahmetsiz rahmet, emeksiz bereket olmaz bu topraklarda.' Tabi ki ekiplerimizle gece gündüz demeden çalışmalarımıza başladık." dedi.

643 yerleşim biriminde çalışma yürüttüklerini belirten Aydoğdu, şunları söyledi:

"9 şantiye, 75 personel, 52 iş makinesiyle çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalarda 350 köy, 293 mezra olmak üzere, 643 yerleşim birimine 2443 kilometrelik köy yolu ağında çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Bu çalışmaları yaparken her zaman tekrarladığımız bir konu var. Asılsız ihbarlar yapılmasın. Asılsız ihbarlar yapılırken, başkasının hayatına mal oluyor. Çalışma alanımız dağlık ve çığ bölgeleri olduğundan çalışmalar zorlaşıyor. Vatandaşlarımıza hizmet için karla mücadele çalışmamızı sürdürüyoruz. Tedbirlerimizi aldık, iş makinelerimiz hazır, ekiplerimizi yerinde denetliyoruz. Şu anda bir sıkıntı yok. 'Vatandaşa hizmet, hakka hizmet.' düsturuyla gece gündüz çalışmaktayız." 

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere Başbakanı Johnson ile görüştü​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdur​Kadın, annelik vasfı ile toplumu oluşturan en önemli unsurdurGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorGezici aşı ekipleri kırsal mahallelerde Covid-19 aşısı yapıyorMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıMSB Bitlis'te düşen helikopterin nedenini açıkladıKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledirKudüs, Müslümanlar açısından akidevi bir meseledir
SIRADAKİ HABER