HaberlerGündemBitlis'te 28 düzensiz göçmen yakalandı

Bitlis'te 28 düzensiz göçmen yakalandı

Bitlis'in Tatvan ilçesinde yapılan denetimlerde 28 düzensiz göçmenin yakalandığı bildirildi.

Bitlis'te 28 düzensiz göçmen yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçe polisi tarafından düzensiz göçmenlere yönelik yapılan denetimlerde, 28 düzensiz göçmenin yakalandığı belirtildi.

Türkiye'ye yasa dışı yollarla gelen göçmenler, batı illere gitmek için Ağrı ve Erzurum illeri üzerinden kimi yaya kimi araçlarla Bitlis'in Tatvan ilçesine geliyor.

İnsan kaçakçıları tarafından İstanbul'a götürülmek vaadiyle Tatvan ilçesine getirilen göçmenler, burada kendi hallerine terk ediliyor.

Tatvan Otogarı civarında konaklanan göçmenler, STK ve hayırseverlerin kendilerine verdiği bir parça ekmek ile karınlarını doyuruyorlar.

Burada günlerce zor şartlarda kalan göçmenlerin bir kısmı yakalanarak ülkelerine geri gönderilirken, yakalanmayanlarda İstanbul başta olmak üzere batı ilerine gidiyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER