HaberlerGündemBitlis'te 130 köy yolu ulaşıma kapandı

Bitlis'te 130 köy yolu ulaşıma kapandı

Dünden bu yana aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle 130 köy yolu ulaşıma kapanırken, fırtına nedeniyle birçok araç yollarda mahsur kaldı.

Bitlis'te 130 köy yolu ulaşıma kapandı

Bitlis yeniden yoğun kar yağışının etkisine girdi. Özellikle gece saatlerinde Rahva bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle görüş mesafesi yer yer 4 metreye kadar düşerken, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Belediye ekipleri, kent merkezinde kapanan ana ve ara arterlerdeki yolları ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde kapanan 130 köy yolunun yeniden ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Meteorolojiden uyarı

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklarla karlı olacak.

Doğu Anadolu Bölgesindeki Bitlis, Van, Hakkari ve Muş için buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER