HaberlerGündemBitlis merkezli PKK operasyonu: 9 gözaltı

Bitlis merkezli PKK operasyonu: 9 gözaltı

PKK mensuplarına yönelik Bitlis Merkez, Tatvan, Güroymak ve Mutki ilçeleri ile İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep illerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon kapsamında 9 şüpheli gözaltına alındığı bildirildi.

Bitlis merkezli PKK operasyonu: 9 gözaltı

Valilikten yapılan açıklamada "PKK/KCK Terör Örgütüne Üye Olduğu tespit edilen ve Bitlis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen kapsamlı ve duyarlı çalışmalar neticesinde, 9 Şubat tarihinde Bitlis Merkez, Tatvan, Güroymak ve Mutki ilçeleri ile İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep illerinde eş zamanlı olarak icra edilen operasyon neticesinde; C.İ, Ş.Ç, A.Y, T.B, L.B, E.Y, H.T, M.P. ve Ş.T. isimli 9 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda, örgütsel doküman/kitaplar ve dijital materyaller ele geçirilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER