HaberlerGündemBitlis merkezli PKK operasyonu: 9 gözaltı

Bitlis merkezli PKK operasyonu: 9 gözaltı

PKK mensuplarına yönelik Bitlis Merkez, Tatvan, Güroymak ve Mutki ilçeleri ile İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep illerinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyon kapsamında 9 şüpheli gözaltına alındığı bildirildi.

Bitlis merkezli PKK operasyonu: 9 gözaltı

Valilikten yapılan açıklamada "PKK/KCK Terör Örgütüne Üye Olduğu tespit edilen ve Bitlis Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen kapsamlı ve duyarlı çalışmalar neticesinde, 9 Şubat tarihinde Bitlis Merkez, Tatvan, Güroymak ve Mutki ilçeleri ile İstanbul, Diyarbakır, Gaziantep illerinde eş zamanlı olarak icra edilen operasyon neticesinde; C.İ, Ş.Ç, A.Y, T.B, L.B, E.Y, H.T, M.P. ve Ş.T. isimli 9 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda, örgütsel doküman/kitaplar ve dijital materyaller ele geçirilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER