HaberlerGündemBitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis kırsalında yürütülen operasyonlar kapsamında, PKK mensuplarına ait sığınak, barınak ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi.

Bitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis valiliğinden yapılan açıklamada, merkez ilçe Narlıdere, Kayalıbağ ve Döşkaya köyleri kırsalında PKK mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Operasyonlar kapsamında; 3 adet sığınak, bir adet 7,65 milimetre çapında tabanca, 9 adet 4’lü pil bloğu, 10 metre kablo, 18 adet dolu büyük tüp, 2 adet akü, 10 adet el feneri, bir adet radyo, 5 çift mekap ayakkabı, bir adet tıraş makinesi, 10 adet kar elbisesi, 10 adet yastık, 5 adet battaniye, bir adet ocak, bir adet fırın, 200 metre naylon, 550 kilogram çeşitli gıda ve çok miktarda kişisel temizlik malzemesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı alınarak delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alınmıştır. Diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir. Sığınaklar ise kullanılamaz hale getirilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Silahlı saldırıya uğrayan genç hayatını kaybettiSilahlı saldırıya uğrayan genç hayatını kaybettiBartın'daki gemi kazasında 2 kişinin cesedine ulaşıldıBartın'daki gemi kazasında 2 kişinin cesedine ulaşıldıSon 6 ayda sağlıkta 117 şiddet olayı yaşandıSon 6 ayda sağlıkta 117 şiddet olayı yaşandı28 yıllık PKK mensubu ikna yoluyla teslim oldu28 yıllık PKK mensubu ikna yoluyla teslim olduGaziantep Valiliği binası için alınan yıkım kararı tartışmalara neden olduGaziantep Valiliği binası için alınan yıkım kararı tartışmalara neden oldu
SIRADAKİ HABER