HaberlerGündemBitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis kırsalında yürütülen operasyonlar kapsamında, PKK mensuplarına ait sığınak, barınak ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi.

Bitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis valiliğinden yapılan açıklamada, merkez ilçe Narlıdere, Kayalıbağ ve Döşkaya köyleri kırsalında PKK mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Operasyonlar kapsamında; 3 adet sığınak, bir adet 7,65 milimetre çapında tabanca, 9 adet 4’lü pil bloğu, 10 metre kablo, 18 adet dolu büyük tüp, 2 adet akü, 10 adet el feneri, bir adet radyo, 5 çift mekap ayakkabı, bir adet tıraş makinesi, 10 adet kar elbisesi, 10 adet yastık, 5 adet battaniye, bir adet ocak, bir adet fırın, 200 metre naylon, 550 kilogram çeşitli gıda ve çok miktarda kişisel temizlik malzemesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı alınarak delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alınmıştır. Diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir. Sığınaklar ise kullanılamaz hale getirilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER