HaberlerGündemBitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis kırsalında yürütülen operasyonlar kapsamında, PKK mensuplarına ait sığınak, barınak ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi.

Bitlis kırsalında sığınak ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Bitlis valiliğinden yapılan açıklamada, merkez ilçe Narlıdere, Kayalıbağ ve Döşkaya köyleri kırsalında PKK mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Operasyonlar kapsamında; 3 adet sığınak, bir adet 7,65 milimetre çapında tabanca, 9 adet 4’lü pil bloğu, 10 metre kablo, 18 adet dolu büyük tüp, 2 adet akü, 10 adet el feneri, bir adet radyo, 5 çift mekap ayakkabı, bir adet tıraş makinesi, 10 adet kar elbisesi, 10 adet yastık, 5 adet battaniye, bir adet ocak, bir adet fırın, 200 metre naylon, 550 kilogram çeşitli gıda ve çok miktarda kişisel temizlik malzemesi ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı alınarak delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alınmıştır. Diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir. Sığınaklar ise kullanılamaz hale getirilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER