HaberlerGündemBitlis kırsalında ele geçirilen patlayıcı imha edildi

Bitlis kırsalında ele geçirilen patlayıcı imha edildi

Bitlis merkeze bağlı Esenburun (Haninıs) köyü kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, toprağa gömülü ele geçirilen patlayıcının yerinde kontrollü bir şekilde imha edildiği bildirildi.

Bitlis kırsalında ele geçirilen patlayıcı imha edildi

Valilikten yapılan açıklamada, "BTÖ mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla 'Yıldırım-16 Sehi Ormanları Şehit Jandarma Er Kadir Güler 2021-12' operasyonu başlatılmıştır. Operasyon kapsamında toprağa gömülü vaziyette plastik bidon içerisinde, 3 kilogram Amonyum nitrat ile güçlendirilmiş basma tip ateşleme anahtarlı EYP tespit edilmiştir. Tespit edilen EYP Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yerinde imha edilmiştir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER