HaberlerGündemBitlis için yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı

Bitlis için yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışları ve yağışların Bitlis çevrelerinde yer yer yoğun olması beklenmektedir.

Bitlis için yoğun kar yağışı ve çığ uyarısı

Buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ uyarısı

Yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği vurgulanan meteoroloji açıklamasında, yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğine vurgu yapıldı.

Yoğun kar yağışı uyarısı

Bitlis'teki yağışların yoğun kar yağışı (20-50 cm) şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER