HaberlerGündemBitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi

Bitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi

286 tasarımcının gönderdiği 322 çalışma arasında Bitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi.

Bitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi

Bitlis Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay düzenlenen logo yarışması sonuçlandı. 286 tasarımcının gönderdiği 332 çalışma arasından ilk 10'a kalan çalışmalar düzenlenen anketle halk oylamasına sunuldu. Oylamada ilk 5'e kalarak ödüle layık görülen çalışmalar en çok alınan oya göre sıralandı.

Seçici komisyonun değerlendirmesi ve oylama sonuçlarına göre yarışmada 1'inciliği Tatvan ilçesinden yarışmaya katılan fotoğraf sanatçısı ve grafiker Ejder Bakırhan kazandı.

Yarışmanın 2'ncisi Trabzon’dan katılan grafiker Neslihan Şıkman, 3'üncüsü ise Mardin’den katılan grafiker Recep Arslan oldu.

Yarışmada ayrıca 4 ve 5'inci sıradaki çalışmalar da mansiyon ödülüne layık görüldü. Buna göre 4'üncü olan çalışma Van’dan katılan grafiker Orhan Aydoğmuş olurken, 5'inci çalışma ise grafiker Sinan Gümüş oldu.

Konuya ilişkin değerlendirme yapan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay "Uzun ve yorucu bir süreç oldu. Hem çok geniş bir katılım oldu hem de değerlendirme süreci zorlu geçti. Hepsi birbirinden güzel ve değerli çalışmalardı. Seçerken zorlandık zaman zaman. Son olarak da halkımızın beğenisine sunduk. Çıkan oylama sonucunu esas aldık. Yarışmaya katılarak emek ve mesai harcayan bütün arkadaşlarımıza tekrardan teşekkür ediyoruz. Bitlis’imizi en güzel şekilde temsil edeceğine inandığımız bir çalışma başarılı oldu. Seçilen çalışmada eser sahibinden istediğimiz birkaç küçük revizyon talebimiz yerine getirilikten sonra logomuzu resmi olarak kullanmaya başlayacağız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER