HaberlerGündemBitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi

Bitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi

286 tasarımcının gönderdiği 322 çalışma arasında Bitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi.

Bitlis Belediyesinin yeni logosu belirlendi

Bitlis Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay düzenlenen logo yarışması sonuçlandı. 286 tasarımcının gönderdiği 332 çalışma arasından ilk 10'a kalan çalışmalar düzenlenen anketle halk oylamasına sunuldu. Oylamada ilk 5'e kalarak ödüle layık görülen çalışmalar en çok alınan oya göre sıralandı.

Seçici komisyonun değerlendirmesi ve oylama sonuçlarına göre yarışmada 1'inciliği Tatvan ilçesinden yarışmaya katılan fotoğraf sanatçısı ve grafiker Ejder Bakırhan kazandı.

Yarışmanın 2'ncisi Trabzon’dan katılan grafiker Neslihan Şıkman, 3'üncüsü ise Mardin’den katılan grafiker Recep Arslan oldu.

Yarışmada ayrıca 4 ve 5'inci sıradaki çalışmalar da mansiyon ödülüne layık görüldü. Buna göre 4'üncü olan çalışma Van’dan katılan grafiker Orhan Aydoğmuş olurken, 5'inci çalışma ise grafiker Sinan Gümüş oldu.

Konuya ilişkin değerlendirme yapan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay "Uzun ve yorucu bir süreç oldu. Hem çok geniş bir katılım oldu hem de değerlendirme süreci zorlu geçti. Hepsi birbirinden güzel ve değerli çalışmalardı. Seçerken zorlandık zaman zaman. Son olarak da halkımızın beğenisine sunduk. Çıkan oylama sonucunu esas aldık. Yarışmaya katılarak emek ve mesai harcayan bütün arkadaşlarımıza tekrardan teşekkür ediyoruz. Bitlis’imizi en güzel şekilde temsil edeceğine inandığımız bir çalışma başarılı oldu. Seçilen çalışmada eser sahibinden istediğimiz birkaç küçük revizyon talebimiz yerine getirilikten sonra logomuzu resmi olarak kullanmaya başlayacağız." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER