HaberlerGündemBitlis Belediyesi logo yarışmasının ön elemeleri tamamlandı

Bitlis Belediyesi logo yarışmasının ön elemeleri tamamlandı

Bitlis Belediyesi tarafından "Bitlis Belediyesi Logosunu Arıyor" ismiyle başlatılan yarışmanın ön elemeleri tamamlandı.

Bitlis Belediyesi logo yarışmasının ön elemeleri tamamlandı

5 Ocak 2021’de başlayan yarışmaya yurtiçi ve yurtdışından 286 tasarımcı tarafından 332 çalışma gönderildi.

Belediye bünyesinde kurulan ön eleme kurulunun değerlendirmesi sonucu öncelikle teknik şartnamede belirtilen kriterleri taşımayan ya da kurallara aykırı olan çalışmalar elendikten sonra, geriye kalan çalışmalar yeniden değerlendirmeye tabi tutuldu.

Yürütülen çalışmalar sonucunda geriye kalan 10 çalışmanın halk oyuna sunularak ilk 5’e kalacak çalışmaların halk tarafından belirlenmesine karar verildi.

Buna göre 12 Ocak Cuma günü başlayan oylama 14 Ocak Pazar günü gece saat 00:00’da sonlanacak.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, yarışmaya gösterilen rağbet karşısında büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Tanğlay "Kentimizi layıkıyla temsil edecek bir logo çalışmasına karar verdik. Bunun bir yarışma ile daha çok ses getireceğini ve daha farklı fikirler ortaya çıkacağını düşündük. Nitekim çok yoğun bir katılım oldu. Bütün çalışmalar birbirinden güzel ve yoğun emek harcanan çalışmalardı. Duyuruda da açıkladığımız üzere ilk 5’e girecek çalışmalar ödüllendirilecekti. Kurduğumuz ön inceleme kurulu yoğun bir şekilde çalışarak sayıyı 10’a kadar indirdi. 10 çalışma arasından kentimizi temsil edecek logonun seçilmesini de halkımıza bırakmaya karar verdik. 10 logo çalışmasını halkımızın değerlendirmesine sunuyoruz. Yapılacak oylama sonucunda en çok oy alan çalışmalardan aldıkları oylara göre ilk 5 belirlenecek. Seçilecek logomuzun şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER