HaberlerGündemBitlis Ahlat İle Salihli Arasında Kardeşlik Köprüsü Kuruldu

Bitlis Ahlat İle Salihli Arasında Kardeşlik Köprüsü Kuruldu

Salihli Zuhal İlköğretim Okulu ile Bitlis Ahlatlı Alparslan Ortaokulu ve Ovakışla Yatılı Bölge Okulları arasında “Kardeş okul ve gönül köprüsü köprüleri“ projesi gerçekleştirildi.

Bitlis Ahlat İle Salihli Arasında Kardeşlik Köprüsü Kuruldu
Salihli Zuhal İlköğretim Okulu ile Bitlis Ahlatlı Alparslan Ortaokulu ve Ovakışla Yatılı Bölge Okulları arasında “Kardeş okul ve gönül köprüsü köprüleri“ projesi gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Salihli Zuhal İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Bekir Nazlı, Ergin Ölmez, Eyüp Yılmaz ve velilerden Cihan Azrak, İlhan Önal, Resul Uysal, Hakan Uysal ve ailelerinden oluşan 13 kişi Bitlis’e gitti.

Proje hakkında bilgi veren Salihli Zuhal İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Bekir Nazlı, gönül köprülerinin birlik ve beraberliği arttırdığını, Ahlat’ta beklentilerin üzerinde bir ev sahipliğiyle karşılaştıkları söyledi. Türkiye’nin farklı enstrümanların oluşturduğu bir koro gibi olduğunu belirten Nazlı, “Biz bu ülkede farklı unsurların, farklı milletlerin, farklı dinî anlayışların veya aynı dinden farklı mezheplerin bin yıldır huzur içinde yaşadığı bir gelenekten geliyoruz. Önemli olan kardeşlik ve karşılıklı anlayıştır” dedi.

Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynel Kılıç ise, "Bu kardeşlik ancak gönüllülük esasına dayalı olarak yapılır. Biz buradaki öğretmenler ve idareci arkadaşlarla bu işin çok güzel neticeler vereceğine inanıyoruz. Salihli'den gelen öğretmenlerimiz ve velilerimiz bize güç verdiler, kardeşliğe olan inancımızı artırdılar. Bu ülke çok güçlüklerle karşılaştı ve hepsini aşmayı yine kardeşlikle başardı. Yapılan bu ziyaretler gönüllerin birbirine ısınması adına çok önemli" diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Takla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduTakla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduHeyelanın kapattığı yol açıldıHeyelanın kapattığı yol açıldıYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacakMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacakŞanlıurfalı öğrenci Caribou Matematik yarışmasında dünya birincisi olduŞanlıurfalı öğrenci Caribou Matematik yarışmasında dünya birincisi oldu
SIRADAKİ HABER