HaberlerGündemBismil Atıksu Arıtma Tesisi ve Atıksu Kolektörü Projesinin yüzde 20'lik kısmı tamamlandı

Bismil Atıksu Arıtma Tesisi ve Atıksu Kolektörü Projesinin yüzde 20'lik kısmı tamamlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Dicle Nehri'nin kirlenmesini engellemek için yapımını sürdürdüğü "Bismil Atıksu Arıtma Tesisi ve Atıksu Kolektörü" projesinde çalışmalar devam ediyor.

Bismil Atıksu Arıtma Tesisi ve Atıksu Kolektörü Projesinin yüzde 20'lik kısmı tamamlandı

Bismil Atıksu Arıtma Tesisi ve Atıksu Kolektörü Projesi kapsamında, yaklaşık 8 kilometrelik şebeke ve kolektör hattı tamamlandı. Bio-Fosfor tanklarının grobetonu ile havalandırma havuzlarının temel betonu atıldı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı kapsamında yapılan 93 milyon liraya mal olacak tesiste, günlük 12 bin 453 metreküp su arıtılacak. Ayrıca, proje kapsamında 26 bin metre atıksu kolektör ve şebeke hattı döşenecek.

Çalışmaları yerinde inceleyerek projede gelinen aşamayla ilgili bilgi alan DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, projenin yüzde 20’lik kısmının tamamlandığını belirterek "Kanalizasyon Şebekesi ve Kolektörleri inşaatında çapları 200 ile 1200 milimetre olan yaklaşık 8 kilometrelik hat tamamlandı. Bio-Fosfor tanklarının grobetonu, havalandırma havuzlarının ve idari binanın temel betonu atıldı. Son çökeltme tanklarının temel kazı çalışmaları ise sürüyor. Daha önce de yatay delgi sondaj çalışmalarımız yapılmıştı." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER