HaberlerGündem​Bir âlim daha Hakk'a yürüdü

​Bir âlim daha Hakk'a yürüdü

​Siirt’in Kurtalan ilçesinde ikamet eden Molla Tahir Saylık (81), sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

​Bir âlim daha Hakk'a yürüdü

Molla Saylık’ın naaşı, defnedilmek üzere sevenleri ve aile fertlerinin katılımıyla Kurtalan ilçesine bağlı Konakpınar köyü (Ankasır) aile mezarlığında defnedildi.

Molla Tahir kimdir?

Bölge âlimlerinden Molla Muhammed Tahir Saylık, 1940 doğumludur.  Şeyh Diyauddin (Hazret)'in halifelerinden Molla Halil Tahiri'nin oğludur. Seyda'nın kendisi de Norşin medresesinde bölgenin önde gelen âlimlerinden Şeyh Maşuk Norşini'den tasavvuf ve ilmi tedrisat almıştır.

Ayrıca Seyyid Abdülhakim el-Hüseyni ve Molla Muhyettin-i Havili'nin yanında da tasavvuf ve ilmi tedrisat almıştır. Etkili ve mütevazı bir imam-Hatip olan Seyda, Ağrı, Van ve Siirt'te görev yaparken dersler verdi ve birçok talebe yetiştirdi. Hayatı boyunca Allah dostlarına ve Allah yolunda hizmet edenlere yakın durdu. Kapısı tüm Müslümanlara açıktı.

İLGİLİ HABERLER

MSB: 2 PKK/YPG’li etkisiz hale getirildiMSB: 2 PKK/YPG’li etkisiz hale getirildiSamsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıSamsun'da kızının önünde eski eşini darbeden kişi tutuklandıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezasıCovid-19 kurallarını ihlal eden 214 kişiye para cezasıYoksul aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktıYoksul aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktıMeteoroloji'den "kuvvetli sağanak yağış" uyarısıMeteoroloji'den "kuvvetli sağanak yağış" uyarısı
SIRADAKİ HABER