HaberlerGündemBir aşırı sol ve 4 PKK elemanı teslim oldu

Bir aşırı sol ve 4 PKK elemanı teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, ikna çalışmaları neticesinde bir aşırı sol ve 4 PKK mensubunun Türkiye'ye giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı.

Bir aşırı sol ve 4 PKK elemanı teslim oldu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; 1'i aşırı sol, 4'ü PKK/KCK olmak üzere 5 örgüt mensubunun Türkiye'ye giriş yaparak bugün güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

Açıklamada, "Teslim olan örgüt mensuplarının 1993 ve 2015 yılları arasında terör örgütlerine katıldıkları, Suriye ve Irak'ta faaliyet yürüttükleri tespit edildi." denildi.

Açıklamada, böylelikle 2021 yılı içerisinde PKK/KCK örgütünden sadece ikna yoluyla teslim olan örgüt mensubu sayısı 14’e yükselirken, sol örgütlerden ise bu yılın ilk teslim olayının gerçekleştiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Ambulans ile beton mikseri çarpıştı: 5 yaralıAmbulans ile beton mikseri çarpıştı: 5 yaralıAdıyaman'da "Mahalle Bahçesi" çalışması devam ediyorAdıyaman'da "Mahalle Bahçesi" çalışması devam ediyorİzmir'de yaşanan başörtüsü düşmanlığına TESSEP'ten kınamaİzmir'de yaşanan başörtüsü düşmanlığına TESSEP'ten kınamaMeteoroloji'den Bitlis Van ve Muş için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den Bitlis Van ve Muş için kar yağışı uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Samsun'daki darp olayına ilişkin açıklamaİletişim Başkanı Altun'dan Samsun'daki darp olayına ilişkin açıklama
SIRADAKİ HABER