HaberlerGündemBingöl İHH’dan selzedelere kumanya yardımı

Bingöl İHH’dan selzedelere kumanya yardımı

Önceki gün Bingöl’de etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen selden olumsuz etkilenen vatandaşlara Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH), yardım elini uzattı.

Bingöl İHH’dan selzedelere kumanya yardımı

Bingöl'de önceki gece etkili olan sağanak, birçok noktada su baskınlarına neden oldu. Bodrum katlar ve alçak girişli işyerleri sular atında kaldı, göle dönüşen cadde ve sokaklarda araçlar suya gömüldü.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nün bölge geneli için uyarısını yaptığı şiddetli yağış ve rüzgâr, Bingöl'de etkili oldu. Önceki gün akşam saatlerinden itibaren başlayan yağış, ilerleyen saatlerde şiddetini artırınca yollar göle döndü, bazı ev ve iş yerleri sular altında kaldı.

Önceki gece yaşanan sel felaketinin ardından çalışmalara hız veren Bingöl Belediyesi de hasar tespit çalışmalarına başladı. Yaşanan sel sonrası Bingöl Belediyesi, İl Özel İdaresi ve Bingöl AFAD İl Müdürlüğü ekipleri ve Sivil Toplum Kuruluşları mağdur vatandaşlar için seferber oldu.

Yağıştan etkilenen vatandaşlar için Bingöl İHH ekipleri harekete geçerek mağduriyetin giderilmesi için çalışmalara başladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bingöl İHH Başkanı Muhittin Gili “İlimizde meydana gelen sel felaketinden dolayı gece saatlerinden itibaren çalışmalarımıza başladık. Evler ve işyerleri zarar gördü. Bizler de Bingöl İHH olarak selden zarar gören ailelere gıda yardımında bulunduk. Çalışmalarımız devam ediyor. Rabbim her türlü afetlerden bizleri muhafaza etsin” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER