HaberlerGündemBingöl’de yoğun kar yağışı nedeni ile yollar kapandı eğitime 2 gün ara verildi

Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeni ile yollar kapandı eğitime 2 gün ara verildi

Bingöl’de etkisi sürdüren kar yağışı nedeniyle 281 köy yolu ulaşıma kapandı. Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada ise 18 Şubat 2021 ile 19 Şubat 2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitime 2 gün ara verildiği belirtildi.

Bingöl’de yoğun kar yağışı nedeni ile yollar kapandı eğitime 2 gün ara verildi

Dünden bu yana il genelinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, kapanan köy yollarının açılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü'nün uyarısının ardından Bingöl genelinde kar yağışı etkili oldu. İl merkezinde etkili olan kar, şehri beyaza bürüdü. Güne karla uyanan vatandaşlar araçlarını ve evlerinin önlerini temizledi.

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışına bağlı olarak 281 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtilerek, İl Özel İdaresi ekiplerinin karla mücadele kapsamında kapalı olan köy yollarını ulaşıma açma çalışmalarının aralıksız devam ettiği kaydedildi.

Şehir içi trafiğin aksamaması için tüm mahallelerde ve ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması ile birlikte yaya kaldırımlarında temizlik çalışmalarını sürdüren ekipler, 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürüyor.

Bingöl Belediyesi ekipleri kent merkezinde kapanan ana ve ara arterlerdeki yolları ulaşıma açmak için çalışma başlatırken, İl Özel İdare ekipleri de köy yollarını açıyor.

Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 75 santimetreyi aştı. Olumsuz hava koşulları dolayısıyla kent genelinde 281 köy ve mezraya ulaşım sağlanamıyor. Kapanan yolların açılması için ekipler dozer, kepçe ve kar küreme araçlarıyla çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri de kapanan cadde ve mahalle yollarını açmak için sabahın erken saatinde çalışma başlattı.

Bu arada, kar yağışıyla araçlar ve ağaçların beyaz örtüyle kaplanması güzel görüntüler oluşturdu.

Mevcut hava durumu ve meteorolojik değerlendirmeler sonucunda eğitime 2 gün ara verildiğini belirtilen İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ise şu şekilde:

“1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 23 ve 26. maddelerine istinaden, İl Hıfzıssıhha Kurulu 17.02.2021 tarihinde saat: 15:00’te Vali Kadir EKİNCİ başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü görüşmede aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır. Mevcut hava durumu ve Meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucunda öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları için il genelinde resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine 18.02.2021 ve 19.02.2021 tarihlerinde 2 (iki) gün süre ile eğitim öğretime ara verilmesine; ayrıca; resmi/özel kurumlarda görev yapan engelli ve hamilelerin 18 - 19.02.2021 tarihlerinde 2 (iki) gün süre ile idari izinli sayılmalarına, oy birliği ile karar verilmiştir.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER