HaberlerGündemBingöl'de PKK'ye ait mühimmat ve malzeme ele geçirildi

Bingöl'de PKK'ye ait mühimmat ve malzeme ele geçirildi

Bingöl Valiliği, Genç ilçesi kırsalında yürütülmekte olan Yıldırım-9 Operasyonu kapsamında yapılan arazi aramasında PKK'ye ait mühimmat ve yaşam malzemelerinin bulunduğunu duyurdu.

Bingöl'de PKK'ye ait mühimmat ve malzeme ele geçirildi

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında sürdürülen Yıldırım-9 Operasyonu kapsamında yapılan arazi aramalarında, toprağa gömülü vaziyette mühimmat ve yaşam malzemeleri bulundu.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi:

17 Aralık 2020 tarihinde Bingöl ili Genç ilçesi kırsalında icra edilen Yıldırım-9 Operasyonu kapsamında yapılan arazi aramasında meşelik, sık ormanlık alan içerisinde toprağa gömülü vaziyette 2 adet mavi jelikan bidon içerisinde mühimmat ve malzeme ele geçirilmiştir. Operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan malzemeler imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

Açıklamanın devamında, 7 adet 5.56 mm çapında fişek, 2 adet EYP için kullanılan elektronik devre kartı, 50 metre kablo ve muhtelif gıda ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER