HaberlerGündemBingöl'de PKK'ye ait mühimmat ve malzeme ele geçirildi

Bingöl'de PKK'ye ait mühimmat ve malzeme ele geçirildi

Bingöl Valiliği, Genç ilçesi kırsalında yürütülmekte olan Yıldırım-9 Operasyonu kapsamında yapılan arazi aramasında PKK'ye ait mühimmat ve yaşam malzemelerinin bulunduğunu duyurdu.

Bingöl'de PKK'ye ait mühimmat ve malzeme ele geçirildi

Bingöl'ün Genç ilçesi kırsalında sürdürülen Yıldırım-9 Operasyonu kapsamında yapılan arazi aramalarında, toprağa gömülü vaziyette mühimmat ve yaşam malzemeleri bulundu.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada konuya ilişkin şu bilgilere yer verildi:

17 Aralık 2020 tarihinde Bingöl ili Genç ilçesi kırsalında icra edilen Yıldırım-9 Operasyonu kapsamında yapılan arazi aramasında meşelik, sık ormanlık alan içerisinde toprağa gömülü vaziyette 2 adet mavi jelikan bidon içerisinde mühimmat ve malzeme ele geçirilmiştir. Operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan malzemeler imha edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir.

Açıklamanın devamında, 7 adet 5.56 mm çapında fişek, 2 adet EYP için kullanılan elektronik devre kartı, 50 metre kablo ve muhtelif gıda ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER