HaberlerGündemBeykoz açıklarına sürüklenen gemi ile ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldi

Beykoz açıklarına sürüklenen gemi ile ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldi

Panama bandıralı kargo gemisi makine arızası nedeniyle Beykoz açıklarında sürüklenmesi ile ilgili İstanbul Valiliğinden bir açıklama geldi.

Beykoz açıklarına sürüklenen gemi ile ilgili İstanbul Valiliğinden açıklama geldi

Alınan bilgiye göre, İstanbul'dan Rusya'ya Kavkaz Limanı'na giden Panama bandıralı 190 metre uzunluğunda, 26 bin 828 groston ağırlığındaki "Petra Star" adlı kargo gemisi Riva açıklarında makine arızası yaptı.

Yardım çağrısı üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bölgeye sevk edildi.

Çalışmaların sürdürüldüğü şu sıralarda da İstanbul Valiliğinden bir açıklama geldi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "Tekirdağ Limanı'ndan Rusya'nın Kavkaz Limanı'na gitmekte olan Panama bayraklı Petra Star isimli boş kuru yük gemisi, bugün saat 16.55'te makine arızası yaparak Yön Burnu açıklarında sürüklenmeye başlamıştır. Gemiden yapılan yardım talebinin ardından, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı TCSG-906 Sahil Güvenlik botu ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Nene Hatun Acil Müdahale gemisi, Kurtarma-8 ve Kurtarma-11 römorkörleri ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiştir. Makinesi çalışır durumda olan gemi, bu saat itibariyle karaya oturmamıştır. Kara tahlisiye (can kurtarma) ekiplerimiz olay bölgesinde hazır durumdadır." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandı100 bin nüfusa düşen haftalık vaka sayısı açıklandıİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİçişleri Bakanlığından "Risk Gruplarına Göre Alınacak Tedbirler" genelgesiİllerin risk durumu nasıl belirlendi?İllerin risk durumu nasıl belirlendi?Hız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiHız denetimi sonucu çok sayıda araç trafikten men edildiGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklamasıGaziantep Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklaması
SIRADAKİ HABER