HaberlerGündemBesni Esnafı 1937"yi Yeniden Canlandırdı

Besni Esnafı 1937"yi Yeniden Canlandırdı

Besni esnafı, 15. Besni Eğitim Bayramı’na renk kattı.

Besni Esnafı 1937"yi Yeniden Canlandırdı
Besni esnafı, 15. Besni Eğitim Bayramı’na renk kattı.

1937 yılında Besni’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından esinlenen esnaf, benzer görüntüyü 76 yıl sonra yeniden canlandırdı. Özellikle Besni Küçük Sanayi Sitesi esnafının yoğun destek verdiği etkinlikte; Besni Ziraat Odası, Besni Şoförler ve Otomobilciler Odası, Kamyoncular Kooperatifi ve Esnaf Odası yer aldı.

Kalabalık bir şekilde toplanan ve pankartlar açan esnaf, yürüyüş kortejinin yaklaşması ile büyük bir alkış tufanı koparttı. Protokol de bu coşkuya katılarak, esnafla birlikte Besni’nin simgesi haline gelmiş 76 yıllık tablonun 2013 yılı fotoğraf karesinde yer aldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER