HaberlerGündemBeşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Beşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Batman'ın Beşiri İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut, salgından etkilenen 25 mağdur esnafa toplam 62 bin 500 lira para yardımında bulunduklarını açıkladı.

Beşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Salgın sonrası mağduriyet yaşayan Beşiri esnafına ilçe belediyesi yardım eli uzattı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut “Geçtiğimiz aylarda Beşiri Belediyesi olarak, belediye yetkilileri ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunduk. Bulunduğumuz ziyaretlerde, vatandaşların taleplerini dinledik. Alınan talepleri değerlendirerek ilçe merkezimizde faaliyet gösteren esnafımızın pandemiden dolayı mağdur olduğu sonucuna vardık. Bundan ötürü para yardımı kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Beşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Salgın sonrası yasaklardan ötürü bazı iş yerlerinin kapalı kaldığını vurgulayan Karabulut “Bazı iş yerlerinin kapalı olması sebebiyle sahipleri ciddi mağduriyet yaşadı. Bunu telafi etmek amacıyla esnafımıza maddi destek sağlamak adına, bir sefere mahsus 2 bin 500 TL yardımda bulunduk. 25 esnafa 2 bin 500 lira vererek toplamda 62 bin 500 TL yardımda bulunduk." dedi.

Esnafa yönelik desteklerini sürdürmek istediklerini belirten Karabulut “10 esnafımıza daha da bu kapsamda yardımda bulunmak istiyoruz. Yaptığımız yardımlar belki de cüz’i bir miktar ama esnafa destek olmak adına, en azından kiralarına katkıda bulunmak için böyle bir yardımda bulunduk." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER