HaberlerGündemBeşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Beşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Batman'ın Beşiri İlçe Belediye Başkanı Sait Karabulut, salgından etkilenen 25 mağdur esnafa toplam 62 bin 500 lira para yardımında bulunduklarını açıkladı.

Beşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Salgın sonrası mağduriyet yaşayan Beşiri esnafına ilçe belediyesi yardım eli uzattı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut “Geçtiğimiz aylarda Beşiri Belediyesi olarak, belediye yetkilileri ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulunduk. Bulunduğumuz ziyaretlerde, vatandaşların taleplerini dinledik. Alınan talepleri değerlendirerek ilçe merkezimizde faaliyet gösteren esnafımızın pandemiden dolayı mağdur olduğu sonucuna vardık. Bundan ötürü para yardımı kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Beşiri Belediyesinden esnafa para yardımı

Salgın sonrası yasaklardan ötürü bazı iş yerlerinin kapalı kaldığını vurgulayan Karabulut “Bazı iş yerlerinin kapalı olması sebebiyle sahipleri ciddi mağduriyet yaşadı. Bunu telafi etmek amacıyla esnafımıza maddi destek sağlamak adına, bir sefere mahsus 2 bin 500 TL yardımda bulunduk. 25 esnafa 2 bin 500 lira vererek toplamda 62 bin 500 TL yardımda bulunduk." dedi.

Esnafa yönelik desteklerini sürdürmek istediklerini belirten Karabulut “10 esnafımıza daha da bu kapsamda yardımda bulunmak istiyoruz. Yaptığımız yardımlar belki de cüz’i bir miktar ama esnafa destek olmak adına, en azından kiralarına katkıda bulunmak için böyle bir yardımda bulunduk." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER