HaberlerGündemBerber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram ayarı

Berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram ayarı

Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram nedeniyle esneklik sağladı.

Berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram ayarı
Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan berber ve kuaför salonlarının çalışma saatlerine bayram nedeniyle esneklik sağladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan berber ve kuaförlerin mesleki oda kararı ile pazar günleri işyeri açmadıklarını ve bu denetimin zabıta birimlerince yapıldığını söyledi.

Bayramların Anadolu halkı için önemli olduğunu bu vesile ile oluşan geleneklerin bulunduğunu bunlardan birinin de bayram öncesi insanların saç tıraşı olması gibi bir alışkanlığın bulunduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, "Bayramlar birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve paylaşmanın birer vesiledir. Özü bireyler arasında dostlukların kurulması, küskünlüklerin giderilmesidir. Bayramda en güzel elbiseler giyinilir ve temiz olmaya özen gösterilir. Bu vesile ile bayram öncesi berberlerde bir yoğunluk yaşanır. Genelde çalışma saatleri mesleki oda tarafından belirlenen berber ve kuaförler geçtiğimiz Pazar işyerini açmalarına izin verilmiştir. Aynı şekilde hafta içeresinde saat 22.00'da kapatılması gereken berber ve kuaförler bayram tıraşı vesile ise saat sınırlaması kaldırılmıştır. Özellikle teravi sonrası tıraş olmak isteyenler bulunmaktadır. Belediye olarak bizde bu güzel geleneğin devamı ve vatandaşların talebi üzerine bayram gününe kadar gece zabıta ekiplerimizce çalışma saatinde esneklik sağlanmıştır." dedi.

Başkan Memduh Büyükkılıç, berber ve kuaförlerde mesleki oda ile birlikte genel temizlik, kullanılan malzemelerin temizliği gibi konularda denetim yaptıklarını hatırlatarak iyi bayram dilekleri temennisin de bulunduğunu sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

AİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıSERKA yönetim kurulu toplantısı Ağrı’da yapıldıSERKA yönetim kurulu toplantısı Ağrı’da yapıldı
SIRADAKİ HABER