HaberlerGündemBelediyenin çöp arabasına taşlı saldırı

Belediyenin çöp arabasına taşlı saldırı

Van'ın merkez ilçesi Tuşba Belediyesi'ne ait çöp kamyonu ve temizlik ekibi, bir grubun taşlı saldırısına uğradı.

Belediyenin çöp arabasına taşlı saldırı
Van'ın merkez ilçesi Tuşba Belediyesi'ne ait çöp kamyonu ve temizlik ekibi, bir grubun taşlı saldırısına uğradı.

Van'ın Tuşba ilçesinde Seyrantepe Mahallesi’nde yapılan temizlik hizmeti esnasında bir grup provokatörün, çöp toplama araçlarına taşlı saldırı gerçekleştirdiği bildirildi. Grubun, temizlik araçlarının camlarını kırarak mahallede temizlik yapılmasını engellediği belirtildi.

Saldırı ile ilgili basın açıklaması yapan Tuşba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hakan Gündoğdu, "24 Ağustos 2014 tarihinde ekiplerimizin Seyrantepe Mahallesi’nde temizlik hizmetlerini yürütürken bir grup provokatör tarafından ekiplerimiz ve araçlarımız taşlanarak mahalleden çıkarılmışlar. Seyrantepe Mahallemizde yaşayan bazı sakinlerin temizlik hizmetlerimizi provoke etmesi bizi üzmüştür. Özellikle halk sağlığını ilgilendiren böylesi hassas bir hizmetin engellenmek istenmesinin akla ve mantığa sığması mümkün değildir. Tuşba Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlası ile yapmamıza rağmen temizlik hizmetlerimizin çok çirkin ve art niyetli bir şekilde engellememesini esefle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER