HaberlerGündemBelediye personeline yangın eğitimi

Belediye personeline yangın eğitimi

Personele yönelik hizmet içi eğitimlere önem veren Kayseri Talas Belediyesi, çalışanlarını yangın konusunda eğitti. Derste teorik bilgiler alan çalışanlar pratikte ise yangına nasıl müdahale edileceğini gösterdi.

Belediye personeline yangın eğitimi
Personele yönelik hizmet içi eğitimlere önem veren Kayseri Talas Belediyesi, çalışanlarını yangın konusunda eğitti. Derste teorik bilgiler alan çalışanlar pratikte ise yangına nasıl müdahale edileceğini gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim ve Halkla İlişkiler Amiri Yasin Öz tarafından meclis salonunda verilen 'Yangın Güvenlik Önlemleri Eğitimi'ne birim müdürleri ve çalışanlar katıldı. Yasin Öz, 'Küçük İhmaller İçin Büyük Bedeller Ödemeyin' sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, insanın yaşadığı süre boyunca afetlerle karşılaşabileceğini ve bunun için önlemler alması gerektiğini söyledi.

Yangın ve afet gibi olayların; yeri, zamanı ve süresi belli olmadan herkesin başına gelebileceğine dikkat çeken Öz, "Eğer önceden bir hazırlığımız yoksa afetlerle karşılaştığımızda can ve mal kaybı maksimum seviyelerde olur." uyarısında bulundu. Öz, kimsenin alınmayan tedbirler yüzünden sevdiklerini kaybetmeyi istemeyeceğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Bu yüzden bizler toplumda afet bilincini oluşturabilmek, yangın konusunda gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak için eğitimler düzenliyoruz. Kayseri'de kamu kurumlarında, okullarda, iş yerlerinde her yıl ortalama 50 bin kişiye yangın eğitimi veriyoruz."

Geçen yıl Kayseri'de binin üzerinde yangın meydana geldiğini ve bu yangınlarda 28 vatandaşın hayatını kaybettiğini anlatan Öz, şöyle konuştu: "Bu eğitimdeki amacımız, yangınla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini öğretebilmek. Yangınlarda yapacağınız yanlış bir hareket yangının daha da büyümesine sebebiyet verir. Yangının büyümesi demek can ve mal kayıplarının da doğru orantıda artması demek. Yanmanın nasıl meydana geldiğini, söndürme maddelerini, alınması gereken tedbirleri, hangi tip yangında hangi söndürme maddesinin kullanılması gerektiğini ve portatif söndürücülerin nasıl kullanıldığını öğreteceğiz."

Teorik bilginin ardından, personel belediye meydanında bulunan eğitim aracında ocak, televizyon gibi ev içinde meydana gelebilecek yangınları uygulamalı olarak söndürdü. Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, personele ihtiyaç duyulan alanlarda eğitim verdiklerini ifade ederek, "Gerek duyulan her konuda eğitim düzenleyip, çalışanlarımızın daha nitelikli olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu tip eğitimlerimiz devam edecek." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER