HaberlerGündemBelediye personeli organlarını bağışladı

Belediye personeli organlarını bağışladı

Muğla'nın Menteşe Belediyesi'nde çalışan 15 kişi organlarını bağışladı. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zelal Üzehiroğlu. beraberindeki Tıbbi Sekreter Zeliha Özbalık ve Ebe Sultan Özdemir, organ bağışı hakkında bilgi verdi. Ziyarette birimleri gezen Üzehiroğlu, organ bağışının önemi, organ nakli, nereye ve nasıl bağış yapılacağı, ülkedeki organ bağışının azlığı ve sebepleri hakkında belediye personelini bilgilendirdi. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "

Belediye personeli organlarını bağışladı
Muğla'nın Menteşe Belediyesi'nde çalışan 15 kişi organlarını bağışladı. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Zelal Üzehiroğlu. beraberindeki Tıbbi Sekreter Zeliha Özbalık ve Ebe Sultan Özdemir, organ bağışı hakkında bilgi verdi. Ziyarette birimleri gezen Üzehiroğlu, organ bağışının önemi, organ nakli, nereye ve nasıl bağış yapılacağı, ülkedeki organ bağışının azlığı ve sebepleri hakkında belediye personelini bilgilendirdi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, "Bağışlanan her organ, yeni bir hayatın başlangıcı. Organ bağışının ülkemizde yeterince olmadığı bir gerçek ama bu durumu değiştirmek, arttırmak da bizim elimizde. O nedenle organ bağışının önemi hakkında gerekli eğitimlerin verilmesi şart. Bu anlamda bugünkü sunumu destekliyor, daha da artmasını temenni ediyorum." dedi. İlçe Sağlık Müdürü Üzehiroğlu, daha sonra Başkan Gümüş'e organ bağışı hakkında bilgi içeren bir broşür verdi. Ziyaretten sonra belediye personeli 15 kişi, form doldurarak organlarını bağışladı.

İLGİLİ HABERLER

PKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu
SIRADAKİ HABER