HaberlerGündemBelçika"da her gün 10 kişi hastane bakterisinden hayatını kaybediyor

Belçika"da her gün 10 kişi hastane bakterisinden hayatını kaybediyor

Belçika’da her yıl ortalama 3 bin kişi hastane bakterisinden dolayı hayatını kaybediyor. Hastanedeki bakteriden hayatını kaybetme oranlarına bakıldığında, Belçika diğer Avrupa ülkelerinin önünde yer alıyor. Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'nin (ECDC) yayımladığı son rapora göre Avrupa genelinde 111 bin 276 kişi hastanede enfeksiyon kapıyor. Şuan, Belçika’da hastanelerde yatan hastaların yüzde 7,1’i hastane bakterisiyle mücadele ediyor. Avrupa genelinde ise hastaların yüzde 3,5’i bu hast

Belçika"da her gün 10 kişi hastane bakterisinden hayatını kaybediyor
Belçika’da her yıl ortalama 3 bin kişi hastane bakterisinden dolayı hayatını kaybediyor. Hastanedeki bakteriden hayatını kaybetme oranlarına bakıldığında, Belçika diğer Avrupa ülkelerinin önünde yer alıyor.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi'nin (ECDC) yayımladığı son rapora göre Avrupa genelinde 111 bin 276 kişi hastanede enfeksiyon kapıyor. Şuan, Belçika’da hastanelerde yatan hastaların yüzde 7,1’i hastane bakterisiyle mücadele ediyor. Avrupa genelinde ise hastaların yüzde 3,5’i bu hastalıkla savaşıyor.

Belçika hastanelerinde ölüm saçan bakterilere yakalanan hastalar, çoğunlukla solunum yolu enfeksiyonu ve kan zehirlenmesinden (septisemi) hayatlarını kaybediyor. Dönemin Federal Sağlık Bakanı Laurette Onkelinx iki yıl önce 2 bin 700 kişinin bu sebeplerden dolayı hayatını kaybettiğini ve yetkililerin bir an önce önlem alacağını duyurmuştu. Fakat bilimadamları konuyla ilgili gereken önlemlerin alınmadığını belirtiyor.

Yetkililer, hastanelerde ölüm saçan bakteriler konusunda uyarılarda bulunarak ziyaretçilerin hastanelerde fazla vakit geçirmemesi gerektiğini duyurdu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER