HaberlerGündemBekaroğlu: Arkadaşlarım ve ailemle görüşüp Kılıçdaroğlu"na bir cevap vereceğim

Bekaroğlu: Arkadaşlarım ve ailemle görüşüp Kılıçdaroğlu"na bir cevap vereceğim

Saadet Partisi eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptıklarını ve Kılıçdaroğlu’nun kendisine CHP ile ilgili görüşlerini sorarak, partisine davet ettiğini açıkladı.

Bekaroğlu: Arkadaşlarım ve ailemle görüşüp Kılıçdaroğlu"na bir cevap vereceğim
Saadet Partisi eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptıklarını ve Kılıçdaroğlu’nun kendisine CHP ile ilgili görüşlerini sorarak, partisine davet ettiğini açıkladı.

Bekaroğlu, karar sürecinde istişareler yapacağını belirterek, “Bunun için önce yeniden siyasetle ilgili karar almam gerektiği, konuyu arkadaşlarım ve ailemle konuştuktan sonra kendisine bir cevap vereceğimi söyledim. CHP'nin değişmesi önemli; CHP sosyal demokrat bir programla Türkiye'yi değiştirebilir, kutuplaşmayı kaldırıp, ülkenin önünü açabilir.” açıklamalarında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 6-7 Eylül’de yapılacak olan kurultay öncesi hakkında, Kılıçdaroğlu tarafından partiye davet edildiği iddia edilen Saadet Partisi eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Twitter üzerinden açıklama yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine kendisi ile Ankara'da bir görüşme yaptıklarını belirten Bekaroğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu, genel siyasi durumu, CHP'de yapmaya çalıştıklarını ve bundan sonrası için planladıklarını anlattı. Benden de siyaset ve CHP ile ilgili düşündüklerimi sordular. Ben de düşüncelerimi anlattım. Önemli bir parti olan CHP'nin siyasi tıkanıklıkları aşmak ve kutuplaşmayı azaltmak için önemli adımlar atabileceğini söyledim. Sayın Kılıçdaroğlu, siyasi tıkanıklıkların aşılması için CHP'nin kararlı olduğunu, bunun için çalıştıklarını söylediler. Bu çalışmaların içinde olursam yapacağım katkıların önemli olacağını ifade ederek beni CHP'ye davet ettiler.” ifadelerini kullandı.

Kararını henüz vermediğini ve Kılıçdaroğlu’na geri dönüş yapacağını kaydeden Bekaroğlu, açıklamasına şöyle devam etti: “Kendisine teşekkür ettim, bunun için önce yeniden siyasetle ilgili karar almam gerektiği, konuyu arkadaşlarım ve ailemle konuştuktan sonra kendisine bir cevap vereceğimi söyledim. CHP'nin değişmesi önemli; CHP sosyal demokrat bir programla Türkiye'yi değiştirebilir, kutuplaşmayı kaldırıp, ülkenin önünü açabilir.”


İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER