HaberlerGündemBdp"den Pakete Tepki Yürüyüşü

Bdp"den Pakete Tepki Yürüyüşü

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Van İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşle ‘Demokratikleşme Paketi’ protesto edildi.

Bdp"den Pakete Tepki Yürüyüşü
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Van İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşle ‘Demokratikleşme Paketi’ protesto edildi.

Parti binası önünde bir araya gelen partililer, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Fakiye Teyran Parkı’na kadar sloganlar atarak yürüdüler. Burada bir açıklama yapan BDP İl Başkan Yardımcısı Azim Yacan, ‘Demokratikleşme Paketi’ni eleştirdi. Yacan, “Biz pakete yönelik basından aldığımız duyumlara ilişkin daha önce açıklamamızı yapmıştık. Bu paketin Kürtlerin ve kamuoyunun beklentilerini karşılamayacağını ifade etmiştik. Dolayısı ile bugün bu açıklamalarımız tam yerini bulmuştur. Başbakanın açıkladığı paket, demokratikleşmeden uzaktır. Kürtlerin temel taleplerini karşılamaktan uzaktır. Anadil eğitimi Kürtlerin en temel eğitimidir. Yine Öcalan’ın müzakere koşullarının iyileştirilmesi, Kürt halkının temel taleplerinden biridir” dedi.

Yapılan açıklamanın ardından dağılan grubun arasında bazı çocuklar, bir binanın camlara taş atarak kısa süreli gerginliğe neden oldular.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER