HaberlerGündemBdp"den “kürtlere Statü” Yürüyüşü

Bdp"den “kürtlere Statü” Yürüyüşü

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır’da düzenlendiği yürüyüşle Abdullah Öcalan’a özgürlük, Kürtlere statü talebinde bulundu.

Bdp"den “kürtlere Statü” Yürüyüşü
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır’da düzenlendiği yürüyüşle Abdullah Öcalan’a özgürlük, Kürtlere statü talebinde bulundu.

BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, BDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş ve çok sayıda partili il binasından Koşuyolu Parkı’na yürüdü. Yürüyüş boyunca geniş güvenlik önlemleri alan güvenlik güçleri, BDP’lilerin yürüyüşte yer alan yasadışı bayrak ve flamaları kaldırmalarını, aksi taktirde yürüyüşe izin vermeyeceğini bildirdi. Yasadışı bayrak ve flamaların kaldırılmasıyla yürüyüşe izin verildi. Partilere seslenen BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketini eleştirerek, Abdullah Öcalan’a özgürlük, Kürtlere statü talebinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından dağılan kabalığın ardında küçük bir grup polise taş atarak, kısa süreli gerginliğe neden oldu.

İLGİLİ HABERLER

Güzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vuruldu
SIRADAKİ HABER