HaberlerGündem'Bayramlar toplimda açılan yaraların sarıldığı özel günlerdir'

'Bayramlar toplimda açılan yaraların sarıldığı özel günlerdir'

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, bayramların toplumda birlik ve berebarlik duygusunun pekiştiği, açılan yaraların sarıldığı özel günler olduğunu ifade etti.

'Bayramlar toplimda açılan yaraların sarıldığı özel günlerdir'
Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, bayramların toplumda birlik ve berebarlik duygusunun pekiştiği, açılan yaraların sarıldığı özel günler olduğunu ifade etti.

Vali Altıparmak, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti: "Saygıdeğer Erzurumlular, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bolluk ve bereketin, huzur ve güvenin yaşandığı, rahmet, mağfiret ve cömertliğin zirveye ulaştığı ramazan ayını geride bırakarak sevgimizi, umutlarımızı, kardeşlik ve dostluğumuzu paylaşma, bütün bir toplum olarak kaynaşma günü olan bayrama ulaşmanın huzur ve sevincini yaşamaktayız. Bayramlar, sosyal hayatımızın en mutena ve en güzel zaman dilimleridir. Zira akrabalar arasında ziyaretleşmeler, kaynaşmalar, muhabbetler zirveye ulaşır, gönüller huzur ve sevinçle dolar. Böylece tebessümle anacağımız hoş hatıralar oluşur. Bayramlar, her yıl gelip geçen ve sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, 'ben'i 'biz' yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verip Hakk'a, hakikate, adalete, ahlâk ve fazilete çağırmaktır. Hakikatı duyurmak, adaleti yüceltmek, sevgiyi, barışı ve huzuru yaymaktır. Yanıbaşımızdakinin farkedildiği ve gözetildiği, toplumda açılan yaraların sarıldığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın yeniden güç kazandığı çok özel günlerdir. İdrak edeceğimiz bu bayram, İslam coğrafyası ve insanlık üzerindeki kara bulutların dağılması, ümitsizliklerin ortadan kalkması ve geleceğe umutla bakabilmek için Rabbimiz'in bizlere bir lütfu, bir ihsanı, bir armağanıdır."

Altıparmak, dünyanın çeşitli coğrafyarında zulüm altında olan Müslümanların da sıkıntılardan bir an önce kurtulmasını temenni ederek, "Ne yazık ki Ramazan Bayramımız'ı idrak ederken dünyanın çeşitli yerlerinde ve özellikle de Gazze’de, Irak’ta, Suriye’de ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin maruz kaldıkları çileler, savaşlar, sıkıntılar yüreklerimizi burkmaktadır. Yüce Allah'tan dileğimiz, o zulme maruz kalmış kardeşlerimizi bir an önce o durumlarından kurtarmasıdır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER