HaberlerGündemBayram yolunda gül lokumu ikramlı trafik denetlemesi yapıldı

Bayram yolunda gül lokumu ikramlı trafik denetlemesi yapıldı

Isparta Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, Isparta Havaalanı yolunda trafik denetlemesi yaptı. Bayram tatiline giden vatandaşlara uyarılarda bulunan ekipler, sürücülere gül lokumu ikramında bulunarak bayramlarını kutladı.

Bayram yolunda gül lokumu ikramlı trafik denetlemesi yapıldı
Isparta Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, Isparta Havaalanı yolunda trafik denetlemesi yaptı. Bayram tatiline giden vatandaşlara uyarılarda bulunan ekipler, sürücülere gül lokumu ikramında bulunarak bayramlarını kutladı.

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da yollarda araç trafiği yoğunlaştı. Bu da kazalara yol açan hız ihlali, hatalı sollama ve yorgun araç kullanma hatalarını arttırıyor. Artan kazaları ve ihlalleri önlemek amacıyla Isparta Bölge Trafik Denetleme Şubesi ekipleri de yoğunlaşan trafikte, sürücüleri durdurarak bir dizi uyarılarda bulundu. Sürücülere trafik uyarıları ile ilgili broşür veren ekipler, ayrıca üzerinde yine uyarılar bulunan ve içinde gül lokumu olan küçük kutulardan da vatandaşlara ikram etti. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Hüseyin Çalhan, Isparta Emniyet Müdürlüğü olarak sosyal bir proje olan 'hız yapma, bekleyenlerin kalbini yakma' sloganı ile insanları trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek istediklerini kaydetti.

"HEP CEZA İÇİN DURDURULACAK DEĞİLİZ YA, BİR DE LOKUM YİYELİM"

Vatandaşlar da uygulamadan memnun kaldı. Bayram tatili için Afyon'dan geldiğini belirten sürücülerden Şemsettin Üleci, uygulamanın memnuniyet verici olduğunu söyledi. Burak Yıldırım isimli vatandaş ise uygulamanın güzel olduğunu ancak devamlı olmasının daha iyi olacağını kaydetti. Bayram tatili için yollara düşen Öz ailesinden Şükrü Öz, "Çok güzel bir uygulama. Çok memnun kaldık. Hep ceza için durdurulacak değiliz ya, bir de lokum yiyelim yani." şeklinde konuştu. Otobüsleri de denetleyen ekipler, tatil için otobüsle yolculuğu seçen vatandaşlara da yine hem uyarılarda bulundu, hem gül lokumu ikramı yapıldı, hem de Isparta İl Emniyet Müdürü Caner Erkin'in bayram mesajı yolculara iletildi. Otobüsle yolculuk yapan vatandaşlar da uygulamanın çok güzel olduğunu ve memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Bütün ekiplerin yola çıkan şoförlerin güvenli yolculuk yapmaları için hizmet ettiklerini aktaran Isparta Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Hakan Akça şunları söyledi: "Bu saat itibariyle yoğunluğu sizler de görüyorsunuz. Uyarılarımıza olumlu tepkilerle karşılaştık. Ayrıca Isparta'nın meşhur gül lokumundan ikram ettiğimizde bizim için de erken bir bayramlaşma oldu. Kendilerini de bir akrabamız bir anne babamız olarak görerek içten dileklerimizi ilettik. Tertemiz, kazasız belasız bir bayram geçirmek istiyoruz. İnanıyoruz ki bu konuda şoförlerimizin biraz daha duyarlı hale gelmesi hiçbir kaza bela olmadan bayramımızı geçirmemize vesile olacaktır."

İLGİLİ HABERLER

Çekici üzerindeki araçta 22 buçuk kilo uyuşturucu ele geçirildiÇekici üzerindeki araçta 22 buçuk kilo uyuşturucu ele geçirildi Yarından itibaren 75 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanacakYarından itibaren 75 yaş üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanacakGenelkurmay Başkanı Güler NATO toplantısına katıldıGenelkurmay Başkanı Güler NATO toplantısına katıldı3 bin 500 litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildi3 bin 500 litre gümrük kaçağı akaryakıt ele geçirildiNesli tükenmekte olan su samurları ağzında balıkla görüntülendiNesli tükenmekte olan su samurları ağzında balıkla görüntülendi
SIRADAKİ HABER