HaberlerGündemBaykan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden Bin 493 Kişiye Kurs

Baykan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden Bin 493 Kişiye Kurs

Siirt'in Baykan ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde eylül ayının başında açılan kurslara bin 493 kursiyerin başvurduğu belirtildi.

Baykan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden Bin 493 Kişiye Kurs
Siirt'in Baykan ilçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde eylül ayının başında açılan kurslara bin 493 kursiyerin başvurduğu belirtildi.

İlçe kaymakamlığından yapılan açıklamada, 18 usta öğretici, 1 kadrolu öğretmen, 1 sözleşmeli öğretmen ve 110 personel olmak üzere eylül ayından açılan 85 kursa 727 erkek, 756 bayan kursiyerin katıldığını ifade edildi. Açıklamada, "Bu kurslardan minyatür halı dokuma, güzellik ve saç bakımı ile giyim kursları İŞKUR işbirliği ile açılmıştır. Kurslara katılan toplam 50 kursiyere günde 15 lira ücret verilmektedir, Ücretle kurslara devam etmektedir. Bu kurslardaki amacımız gençleri mesleki eğitim kursları ile istihdam edip aynı zamanda bu mesleği öğrendikten sonra kendiişlerini kurabilmelerini sağlamaktır. İlçemizde son dönemde İŞKUR Müdürlüğü ile birlikte yürütülen mesleki kurslara yoğun bir katılım sağlanmış olup, özellikle halı dokuma kursuna devam eden bayan kursiyerler hem meslek sahibi oluyorlar, hem de para kazanarak aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER