HaberlerGündemBayburt'ta av yasağı başladı

Bayburt'ta av yasağı başladı

​Av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenen av faaliyetleri ağustos ayına kadar yasaklandı.

Bayburt'ta av yasağı başladı

Bayburt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 2020-2021 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca; av sezonunun geçtiğimiz Pazar günü itibariyle ülke genelinde kapandığı ve av faaliyetlerinin ağustos ayına kadar yasaklandığı belirtildi.

Avın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığının belirtildiği açıklamada, özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süreçte toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi gerektiğine dikkati çekildi.

Açıklamanın devamında, av sezonu dışında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacağı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER