HaberlerGündemBayburt'ta av yasağı başladı

Bayburt'ta av yasağı başladı

​Av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenen av faaliyetleri ağustos ayına kadar yasaklandı.

Bayburt'ta av yasağı başladı

Bayburt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 2020-2021 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca; av sezonunun geçtiğimiz Pazar günü itibariyle ülke genelinde kapandığı ve av faaliyetlerinin ağustos ayına kadar yasaklandığı belirtildi.

Avın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığının belirtildiği açıklamada, özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süreçte toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi gerektiğine dikkati çekildi.

Açıklamanın devamında, av sezonu dışında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacağı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER