HaberlerGündemBavyera hükümeti rekor sayıda meslekçi alacak

Bavyera hükümeti rekor sayıda meslekçi alacak

Almanya’nın en zengin eyaletleri arasında yer alan Bavyera’da eyalet hükümetinin bu yıl 3 bin 400 gence kamu alanında meslek eğitim imkanı sunacağı haber verildi. Konu hakkında bir basın bildirisi yayınlayan Bavyera Finans Bakanı Markus Söder (CSU), bunun bir rekor olduğunu ifade etti. Geçen yıl 3 bin 278 gence meslek eğitimi fırsatı sunduklarını hatırlatan Bakan Söder, Bavyera’da kamu alanında çok farklı mesleklerde eğitim almanın ve personelin kendini çok yönlü geliştirmesinin mümkün olduğunu

Bavyera hükümeti rekor sayıda meslekçi alacak
Almanya’nın en zengin eyaletleri arasında yer alan Bavyera’da eyalet hükümetinin bu yıl 3 bin 400 gence kamu alanında meslek eğitim imkanı sunacağı haber verildi. Konu hakkında bir basın bildirisi yayınlayan Bavyera Finans Bakanı Markus Söder (CSU), bunun bir rekor olduğunu ifade etti. Geçen yıl 3 bin 278 gence meslek eğitimi fırsatı sunduklarını hatırlatan Bakan Söder, Bavyera’da kamu alanında çok farklı mesleklerde eğitim almanın ve personelin kendini çok yönlü geliştirmesinin mümkün olduğunu kaydetti.

Yeni çalışanlara özellikle vergi dairelerinde ihtiyaç duyulduğunu kaydeden muhafazakar siyasi, meslek eğitimi alan gençlerin bu dairelere taze kan olacağını ifade etti. Bakan açıklamasında Abitur yada Fachabitur diploması olan gençlere 3. basamak memuriyetlik imkanı sunulduğunu duyurdu. Finans Bakanlığı bu alanda 540 meslek yeri açtığını açıkladı. Bavyera İçişleri Bakanlığının 230, Adalet Bakanlığının ve Tarım Bakanlıklarının toplam 160 gence meslek eğitimi vereceği haber verildi.

Mittlere Reife diploması olan gençlere 2. basamak memuriyetlik imkanı sunulurken, Bavyera İçişleri Bakanlığının bu alanda da bin 269, Finans Bakanlığının 474 ve Adalet Bakanlığının 282 gence meslek eğitim imkanı sunacağı haber verildi.

İLGİLİ HABERLER

Ezan bir milletin özgürlük nişanesidirEzan bir milletin özgürlük nişanesidir​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldı
SIRADAKİ HABER