HaberlerGündemBato"da hijyen eğitimi

Bato"da hijyen eğitimi

Batman Sason yolu üzerinde bulunan Bato Termal Kaplıcasında çalışan personele hijyen eğitimi verildi.

Bato"da hijyen eğitimi
Batman Sason yolu üzerinde bulunan Bato Termal Kaplıcasında çalışan personele hijyen eğitimi verildi.

Taşlıdere Aile Hekimi Dr. Tuncay Toşur tarafından verilen eğitimlerde hijyen, kişisel hijyen, genel hijyen ve çalışanların dikkat etmesi gereken hijyen kuralları ele alındı.

Eğitimde konuşan Dr. Tuncay Toşur, hijyene dikkat edilmediği takdirde bulaşan hastalıklara değinerek, “Çalışırken hijyene dikkat etmediğimiz zaman hem hastalık bulaştırabiliriz, hem de bize çeşitli hastalıklar bulaşabilir. Bu yüzden hem sağlığımızı korumak hem de başkalarının sağlığına zarar vermemek için hijyene dikkat etmeliyiz” dedi.

Toşur, Eğitimde mikroorganizmalar, bakteriler ve üreme yolları, gıda zehirlenmeleri, biyolojik tehlikeler, el yıkama teknikleri gibi konuları detaylı bir şekilde anlatarak, eğitimin sonunda katılımcıların konuyla ilgili sorularına cevap verdi.

Bato Konferans Salonunda verilen eğitim 2 gün sürerken eğitime kaplıcada çalışan 40 personelin katıldığı belirtildi.

Personellere ve yöneticilere verilen Hijyen eğitiminin çok faydalı olduğunu belirten Bato Termal Otel Yöneticisi Nevzat Işık ve Otel Müdürü Elif Özkurtar eğitimi veren Dr. Toşur’a teşekkürlerini ifade ettiler.

Bato Termal Otel Yöneticisi Nevzat Işık, otelde bu tür eğitimlerin devam edeceğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandı
SIRADAKİ HABER