HaberlerGündemBatman'da Köy korucuları ev basıp 1 kişiyi öldürdü

Batman'da Köy korucuları ev basıp 1 kişiyi öldürdü

Batman'da köy korucuları daha önce kaçırıp serbest bıraktıkları şahsın evini bastı. Korucular tarafından vurulan bir kişi hayatını kaybetti.

Batman'da Köy korucuları ev basıp 1 kişiyi öldürdü

Alınan bilgilere göre, Kozluk'a bağlı Güllüce Köyü'nde 5 Temmuz'da kaçırdıkları Nazlı Bidikçi'yi 27 gün ellerinde tuttuktan sonra serbest bırakan köy korucuları önceki gün saat 17.00'da kızın ailesine gözdağı vermek için silahla eve baskın yaptı.

Korucular ile Nazlı Bidikçi'nin amcası Şabetin Bidikçi arasında tartışma yaşandı. Şabettin Bidikçi köy korucusu N.S. tarafından silahla vuruldu. Şabettin Bidikçi, önce Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne, oradan da Diyarbakır'a sevk edildi. Şabettin Bidikçi yapılan tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

DEVLETTEN YARDIM İSTİYORUZ'

Olayın görgü tanığı olduğunu iddia eden Nazlı Bidikçi'nin kuzeni Yunus Bidikçi, 5 Temmuz'da kuzeninin köy korucuları tarafından kaçırıldığını söyleyerek şunları dile getirdi; "27 gün boyunca ellerinde tuttular. Daha sonra kız ellerinden kaçarak geldi. Bundan sonra tehditler savurmaya başladılar ?kızı bize vereceksiniz. Sizi öldüreceğiz kızı bize vermezseniz' diye. Daha önce bize saldıran korucular yine bize saldırdı. Amcam yaralandı, durumu ağır şuan ameliyatta. Devlet yetkililerinden rica ediyoruz; bunların ellerindeki silahları ellerinden alınsın. Yoksa bunlar daha büyük katliamlar yapacaklar. Acımız büyüktür ve devletten yardım istiyoruz" diye konuştu.

ÖZDEMİR HASTANEYE GELDİ

Hastaneye gelen Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir, "gelişi belli olan bir olay meydana geldi. Burada tüm devlet yetkilileri, devletin sistemi de, devletin kendisi de bu olaydan sorumludur. Oralarda bilinçli, bilinçsiz insanların ellerine verdikleri silahlarla oluşan baskı, zulüm ve husumetlere artık bir son verilmelidir. Bu akşamki olayda kaçırılan kızın amcası silahla taranmıştır. Ağır yaralı olarak hastaneye getirilerek ameliyata alındı. Durumu iyi değildir. Devlet yetkililerini bir an önce göreve çağırıyoruz. Bu koruculuk sistemine dur demelerini istiyoruz. Halk olarak bu koruculardan bıktık. Yeter artık ellerinde büyük silahlarla kendi husumetlerini, sorunlarını bu silahlarla çözmeye çalışıyorlar. Bu silahları halkın üzerinde baskı unsuru olarak kullanıyorlar" dedi.

Soruşturma devam ediyor. (batmanpostasigazetesi)

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER