HaberlerGündemBatman Valisi Şahin: Şehrin altyapısı ihmal edilmiş

Batman Valisi Şahin: Şehrin altyapısı ihmal edilmiş

Çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, şehrin altyapısının ihmal edildiğini söyledi.

Batman Valisi Şahin: Şehrin altyapısı ihmal edilmiş

Şehrin su altyapı şebekesinin uzun yıllar ihmal edildiğini hatırlatan Vali Şahin, “Sorunlar çığ gibi büyümüş ve özellikle yaz aylarında su kesintileri vatandaşı canından bezdirmişti. Göreve geldiğimizde temiz içme suyunu doğru ve sağlıklı bir altyapı ile kesintisiz bir şekilde Batmanlılara ulaştırmak önceliğimiz oldu. İşe Batman’da kanser dahil birçok hastalığın sebebi olarak gösterilen asbestli su borularını yenilemekle başladık.” diye konuştu.

2020 yılında 9 kilometre asbestli borunun insan sağlığına uygun malzemeden üretilmiş borularla değiştirildiğini belirten Şahin, “2021’de 25 kilometre şebeke borusunu daha yenilemeyi hedefliyoruz. Bu konuda yatırım planları tamamlanarak harekete geçildi. Bu planlar doğrultusunda hareket ederek 25 mahallemizdeki altyapı çalışmaları en kısa zamanda tamamlanacaktır.” dedi.

Yaklaşık 30 yıldır kullanılan toplam 23 bin 300 metreküplük içme suyu deposuna ek olarak 21 bin metreküplük yeni içme suyu deposu yapıldığını ifade eden Şahin, “İlave depoyla yaşanan su kesintilerinin önüne geçilecek. Şebeke yenileme ve mevcut su deposunun hacmini artırma çalışmalarının dışında vatandaşa sağlıklı su ulaştırmak bir diğer önceliğimiz. Farklı noktalardan numune toplayan Batman İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, düzenli şekilde kontrollerini sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.

Çevreci bir yaklaşımla hareket ettiklerini vurgulayan Şahin, Batman’a 10 ayda 34 futbol sahası büyüklüğünde toplam 246 bin 100 metrekare yeşil alan kazandırdıklarını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER