HaberlerGündemBatman Valisi Şahin: ‘Kırmızı Çizgiyle’ hassasiyetimizi bir kere daha ilan ediyoruz

Batman Valisi Şahin: ‘Kırmızı Çizgiyle’ hassasiyetimizi bir kere daha ilan ediyoruz

Batman’da yayaların trafikteki güvenliğini sağlamak için "Kırmızı Çizgi" uygulaması, Batman Valisi ve Belediye Başkan vekili Hulusi Şahin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Batman Valisi Şahin: ‘Kırmızı Çizgiyle’ hassasiyetimizi bir kere daha ilan ediyoruz

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen uygulama, Türkiye genelinde olduğu gibi Batman’da da Vali Hulusi Şahin ve il protokolünün katılımıyla Batman Belediyesi önündeki yaya geçiti, sürücülerin dikkatini çekmek için 'Kırmızı Çizgi' ile boyandı. 

“Hassasiyetimizi bir kere daha ilan ediyoruz”

Etkinliğin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Şahin, ‘Kırmızı Çizginin’ önemine dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Bugün Türkiye’nin tüm illeri ve ilçelerinde ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ etkinliği yapılıyor. Yaya geçitlerinde, yayaların geçiş üstünlüğü konusundaki hassasiyetimizi bir kere daha ilan ediyoruz. Bu husus bizim için kırmızı çizgidir. Bunu sembolize etmek üzere de yaya geçitlerimizin bir şeridini kırmızıya boyadık. İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Türkiye’nin her yerinde bu uygulamayı yapıyoruz.”

“Işık olan yerde herkes ışıklara uyacak”

Yayalara geçiş üstünlüğünü iki yıldır uyguladıklarını söyleyen Vali Şahin “Modern ve gelişmiş ülkelerde yıllardır uygulanan ve bizlerin de gittiğimiz zaman gıptayla izlediğimiz bir uygulamanın artık Türkiye’de de yasal zemini oluştu. Gün geçtikçe hem yayalarımızın hem de sürücülerimizin artık bunu içselleştirdiklerini görüyoruz. Buradan yayalarımıza ve sürücülerimize seslenmek istiyorum; ışık olan yerde herkes ışıklara uyacaktır. Işık olmayan yerde ise yaya geçitlerimizde sürücüler yayalara yol verecekler. Bu hem yasal zorunluluk hem de medeniyetin gereğidir.” dedi

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER