HaberlerGündemBatman Üniversitesi’nde tekstil bölümü açılması talebi

Batman Üniversitesi’nde tekstil bölümü açılması talebi

Batman Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Öztürk, Batman Üniversitesi yeni rektörü Prof. Dr. İdris Demir’i makamında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Batman Üniversitesi’nde tekstil bölümü açılması talebi

Ziyarette konuşan Öztürk, Batman Üniversitesine Batmanlı birinin atanmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek Pof. Dr. Demir’e yeni görevinde başarılar diledi.

Üniversitede tekstil bölümünün açılması gerektiğini ifade eden Öztürk “Batman Üniversitesi ile ortak projeler yapmak istiyoruz. Şehrimizde tekstil sektörü önemli bir ivme kazanmış durumdadır. Bu ivmenin eğitimle desteklenmesi gerekir. Bu yüzden Batman Üniversitesi’nde Tekstil Mühendisliği, Tekstil Teknolojisi, Moda ve Tasarım gibi bölümlerin açılması gerekir.” dedi.

Prof. Dr. Demir, Batman’da tekstil sektörünün kapasitesini bildiklerini vurgulayıp, bunun şehir için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi. TEKSİAD Başkanı Öztürk’ün “Tekstil Mühendisliği, Tekstil Teknolojisi, Moda ve Tasarım gibi bölümlerin açılması” gerektiği fikrine sıcak bakan Demir “Bizler bu talebi YÖK’e ileteceğiz.” dedi.

Görüşmede tekstil sektörü konusunda Batman Üniversitesi ve TEKSİAD’ın koordineli bir şekilde çalışması gerektiğinde hemfikir olunurken il için faydalı bir projenin en kısa sürede hayata geçirilmesi konusunda uzlaşıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER