HaberlerGündemBatman Üniversitesi'nde "Mehmet Akif Ersoy Söyleşileri" başlıyor

Batman Üniversitesi'nde "Mehmet Akif Ersoy Söyleşileri" başlıyor

Batman Üniversitesi söyleşileri programı, Rektör Prof. Dr. İdris Demir'in moderatörlüğünde Prof. Dr. Abdülhakim Koçin'in konuk olduğu "Mehmet Akif Ersoy'da İstiklal Düşüncesi" konulu söyleşi ile başlıyor.

Batman Üniversitesi'nde "Mehmet Akif Ersoy Söyleşileri" başlıyor

Batman Üniversitesi Söyleşileri programı kapsamında 16 Mart salı günü saat 14.00'da Twitter, YouTube ve webtv hesaplarından canlı yayınlanacak "Mehmet Akif Ersoy'da İstiklal Düşüncesi" konulu söyleşiye tüm herkes davet edildi.

Batman Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, "Söyleşide Rektör Prof. Dr. İdris Demir’in konuğu olacak TBMM’de Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanı Prof. Dr. Abdulhakim Koçin; 1965’te Bingöl / Sancak’ta doğdu. 1983’te Bingöl İmam Hatip Lisesi’nden, 1987’de Hacettepe Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Eski Türk Edebiyatı alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapan Koçin, 2011 yılında Doçent oldu.  2018 yılında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinde Profesör olan Koçin, 30 Eylül 2020’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Başkan Başmüşaviri olarak göreve başladı. Halen TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı görevini yürütmektedir. 'Mehmet Akif Ersoy'da İstiklal Düşüncesi' konulu söyleşiye videokonferans üzerinden katılacak olan Koçin, 100. Yılını kutladığımız İstiklal Marşımız ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy hakkında değerlendirmelerde bulunacak, izleyenlerin sorunlarını yanıtlayacak." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER