HaberlerGündemBatman Üniversitesi’nde akademik açılış gerçekleştirildi

Batman Üniversitesi’nde akademik açılış gerçekleştirildi

Batman Üniversitesi’nde 2020-2021 Akademik Açılış Yılı, törenle gerçekleştirildi.

Batman Üniversitesi’nde akademik açılış gerçekleştirildi

Batı Raman Külliyesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören Covid-19 nedeniyle sınırlı sayıda öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Törende konuşan Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi’nin bölge insanına, bölge ekonomisine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Valilik olarak bilimin önünü açtıklarını vurgulayan Vali Şahin, bilimi ilerletecek olanların ise akademisyenler olduğunu vurguladı.

"Her üniversitenin bir gelişme ve hazırlık süreci vardır"

Üniversitenin haksız eleştirilere maruz kaldığına dikkati çeken Vali Şahin, "Üniversitemiz bizim için çok önemlidir. Bazıları ‘körün fili tarifi’ gibi küçük bir fotoğrafa bakıp haksız eleştirilerde bulunuyor. Hâlbuki her üniversitenin bir gelişme ve hazırlık süreci vardır. Ben bu süreyi hızlı bir şekilde üniversitemizin aştığını düşünüyorum." dedi.

"Üniversitemize destek olmaya devam edeceğiz"

Üniversitenin gelişimine her türlü katkıyı sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Şahin, "Doktora ve lisansüstü programların çok önemli oluğunu düşünüyorum. Bu programlara eğer üniversitemiz önem verirse bölge insanından doktora öğrencisi ve akademisyenler çıkacaktır. Bu da bölge insanına çok büyük katkı sağlayacaktır. Bizler naçizane üniversitemize destek olmaya devam edeceğiz. İş makinaları tedariki, yolların temizliği desteği gibi. Siz değerli hocalarımız ise üniversitemizin içini bilgi ile dolduracaksınız. Dolayısıyla önemli olan siz değerli hocalarımızın katkı ve destekleridir. Akademik yılımızın Batman’ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Vali Şahin’e üniversiteye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Akademik açılış, Batman Valisi Hulusi Şahin’in verdiği ilk dersle başladı.

 Program sonunda Rektör Durmuş, Vali Şahin’e tablo hediye etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER