HaberlerGündemBatman Umut Kervanı Beraat Kandili vesilesiyle kırmızı et dağıttı

Batman Umut Kervanı Beraat Kandili vesilesiyle kırmızı et dağıttı

Batman Umut Kervanı, Beraat Kandili vesilesiyle 150 fakir, muhtaç ve yetim aileye kırmızı et yardımında bulundu.

Batman Umut Kervanı Beraat Kandili vesilesiyle kırmızı et dağıttı

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan Batman Umut Kervanı, Beraat Kandili dolayısıyla kentte bulunan 150 muhtaç ve yetim aileye kırmızı et ulaştırarak yüzlerini güldürdü.

Derneğin Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, yıllardır ihtiyaç sahiplerine imkânları ölçüsünde yardım elini uzatmaya devam ettiklerini belirtti.

Beraat Kandili dolayısıyla ihtiyaç sahibi 150 aileye gıda yardımında bulunduklarını söyleyen Şengül, “Bizler Batman Umut Kervanı olarak; her ay ve her güne bir iyilik programı olarak bu ayda Beraat Kandili münasebetiyle 150 muhtaç, yetim ve mağdur aileye kırmızı et yardımımızı yaptık. Allah Teâlâ bu yardımı bizim üzerimizden ihtiyaç sahiplerine ulaştıranlardan razı olsun.” diye konuştu.

Üç ayların ibadet başta olmak üzere hayır ve hasenatın artırıldığı mübarek aylar olduğunu söyleyen Şengül, şöyle dedi:

“Buradan hayırseverlere seslenmek istiyoruz: Batman Umut Kervanında 13 binin üzerinde mağdur ve muhtaç ailenin kaydı bulunmaktadır. Bu ailelere yardım vermekte zorlanıyoruz. Allah Teâlâ şimdiden yardım yapacak olanların yardımlarını kabul, mallarına bereket versin.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER