HaberlerGündem​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Gün çiftçilerle bir araya geldi

​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Gün çiftçilerle bir araya geldi

​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, Sason ilçesinde çiftçilerle bir araya gelip sorunlarını, taleplerini ve görüşlerini dinledi.

​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Gün çiftçilerle bir araya geldi

Yunus Emre İlkokulu konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Gün, İl Müdür Yardımcısı Reşat Çiftçi, Sason İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eyyüp Aktaş, köy muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Tarım ve Hayvancılık alanında çiftçilere verilen desteğin her geçen yıl artarak devam ettiğini savunan Gün, özelikle kırsal kalkınma alanında tarım ürünlerinde Sason ilçesindeki çiftçilere yüzde 80'lere varan çeşitli destekler sunulduğunu belirtti.

Gün, verilen destekler sayesinde ilçenin çilek merkezi haline geldiğini söyledi.

Gün, “Çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda, bölgemizin topraklarına elverişli olan her türlü bitki ve ürün için desteklerimiz devam etmektedir. Yapılan desteklerin çiftçilerimize olumlu yansıdığını görüyoruz. Çiftçilerimiz, bizleri gördüğü her yerde kendilerine verilen destekten dolayı mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Bizde daha fazla çiftçilerimizin yanında olmak ve desteklerimizi artırmak için her fırsatta çiftçilerimizle bir araya gelmeye gayret ediyoruz." dedi.

Toplantının ardından Gün tarafından "Çıtır Çileğim Projesi" ile tanınan kadın çiftçi Lale Basut'a ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek kendilerine saksıda lavanta fidesi hediye etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER