HaberlerGündem​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Gün çiftçilerle bir araya geldi

​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Gün çiftçilerle bir araya geldi

​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, Sason ilçesinde çiftçilerle bir araya gelip sorunlarını, taleplerini ve görüşlerini dinledi.

​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Gün çiftçilerle bir araya geldi

Yunus Emre İlkokulu konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Gün, İl Müdür Yardımcısı Reşat Çiftçi, Sason İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eyyüp Aktaş, köy muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Tarım ve Hayvancılık alanında çiftçilere verilen desteğin her geçen yıl artarak devam ettiğini savunan Gün, özelikle kırsal kalkınma alanında tarım ürünlerinde Sason ilçesindeki çiftçilere yüzde 80'lere varan çeşitli destekler sunulduğunu belirtti.

Gün, verilen destekler sayesinde ilçenin çilek merkezi haline geldiğini söyledi.

Gün, “Çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda, bölgemizin topraklarına elverişli olan her türlü bitki ve ürün için desteklerimiz devam etmektedir. Yapılan desteklerin çiftçilerimize olumlu yansıdığını görüyoruz. Çiftçilerimiz, bizleri gördüğü her yerde kendilerine verilen destekten dolayı mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Bizde daha fazla çiftçilerimizin yanında olmak ve desteklerimizi artırmak için her fırsatta çiftçilerimizle bir araya gelmeye gayret ediyoruz." dedi.

Toplantının ardından Gün tarafından "Çıtır Çileğim Projesi" ile tanınan kadın çiftçi Lale Basut'a ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek kendilerine saksıda lavanta fidesi hediye etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER