HaberlerGündemBatman Şehirlerarası Otobüs Terminali bakımsızlıktan dökülüyor

Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali bakımsızlıktan dökülüyor

Hizmete açıldığı 2006 yılından şu ana kadar bakım ve onarımın yapılmadığını söyleyen firma yetkilileri ve çalışanlar, Batman'ın tek Şehirlerarası Otobüs Terminaline sahip çıkılmasını istiyor.

Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali bakımsızlıktan dökülüyor

Temeli eski Belediye Başkanlarından merhum Salih Gök tarafından atılan ve 2006 yılında hizmet vermeye başlayan terminal bakımsızlıktan dökülüyor.

Her gün yüzlerce kişiye hizmet veren, Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde birçok sorun ve eksik nedeniyle yolcuların mağdur olduğu belirten firma yetkilileri, zemin ve duvar fayanslarının kırık olduğunu, çatılarının damladığını ve birçok sorunlarının olduğunu söyledi.

Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin kentin aynası olduğunu söyleyen firma sahipleri, yetkililerden otogarın bir an önce Batman'a yaraşır bir görünüme kavuşturulmasını gerektiğini ifade etti.

Erkan Alın

"İnsanlar yürümekte bile zorlanıyor"

Batman Otogarının sorunlarının sayarak bitirilemeyeceğini söyleyen firma yetkilisi Erkan Alın, "Otogarımızın sorunları say say bitmez. Her yağmurda peronun her yerinden su damladığından milletin eşyaları ıslanıyor. Geçen gün içerde seramikler yerinden düştü bir adam ölümden kıl payı kurtuldu. Defalarca anlatmamıza rağmen kimse ilgilenmiyor. Isıtma ve soğutma sistemi; bir bölümde var bir bölümde yok. Peronun girişi gözler önünde… insanlar yürümekte bile zorlanıyor. Bu görüntü Batman'a hiç yakışmıyor. Batman'ın otogarı böyle mi olmalı? Bir ATM getirmişler para çekebiliyorsun ama yatıramıyorsun. Bu nasıl bir hizmet?" ifadeleri kullandı.

Muhittin Kaya

"Otogarın birçok yerinde fayanslar kırık"

2006 yılından beri otogara hiçbir hizmet yapılmadığını belirten firma çalışanı Muhittin Kaya, "Sıkıntılarımız çok, peron düzenlemesi yok, otogarın birçok yerinde fayanslar kırık halde. Batman Otogarına 2006'dan beri hiçbir şekilde bakım yapılmamıştır. Peronlara bakın… firma isimlerinin çoğu yok. 2006'dan bu yana ne soran var ne de bakan. Zemin fayanslarının çoğu kırık olduğu için birçok kez vatandaşın ayağı takılıp düşüyor ve bir yeri kesiliyor. Allah muhafaza bir gün birine bir şey olursa ne olacak? Buraya acilen bir el atılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Cengiz Eylenti

"Bu manzara Batman'a hiç yakışmıyor"

Batman Otogarı'nın bakımsızlıktan çökmek üzere olduğunu dile getiren firma çalışanı Cengiz Eylenti, otogara yapıldığı tarihten beri hiçbir çalışma ve bakım yapılmadığını söyledi.

Eylenti, "Yetkililerden otogara kim gelmişse not alıyorlar ama değişen bir şey yok. Yerlerimizin hepsi çukur olmuş durumda. Altyapı yok. Bir su döküldüğünde baştan sona kadar suyu çekmek zorunda kalıyoruz. Tavanlar damladığından yolcu eşyalarını bırakacak yer bulamıyoruz. Kim Batman Otogarına gelse bu durumdan şikâyet ediyor. Çocuklar bu çukurlardan dolayı yürüyemiyorlar. Bizde el arabalarımızla halkın eşyalarını çekemiyoruz. Yetkililer buraya bir düzen ve hizmet getirmeleri lazım. Batman nüfusu 600 bini geçmesine rağmen otogarımızın haline bakın… böyle mi olması lazım? Bu manzara Batman için büyük bir ayıp." ifadelerini kullandı.

Halim Akbaş

"Her gün fayanslar dökülüyor"

Bir diğer firma yetkilisi Halim Akbaş, "Batman Otogarımız komple dökülüyor. Peronların bütün fayansları kırktır. Duvar fayansları dökülüyor ve çok bakımsız halde. Yolcular buraya geldiğinde birçok sıkıntıyla karşılaşıyor. En basiti zeminin fayansları kırık olduğundan yolcu eşyasını bile çekemiyor ve doğru dürüst oturacak yer bulamıyor. Bu sorunlarımızı birçok kez dile getirmemize rağmen kimse bir çözüm bulamadı. Yetkililer gelip sorunları yerinde görmelerine rağmen hiçbir şey yapmadılar. Burası Batman'a hiç yakışmıyor. Yetkililere çağrımız Batman Otogarına sahip çıkmaları ve düzenleme getirmeleridir." şeklinde konuştu.

Burhan Uğur

"Batman'ın aynası olmasına rağmen hizmet görmüyor"

"Batman Otogarı şehrimizin aynasıdır." diyen bir diğer firma yetkilisi Burhan Uğur, yetkililerin otogara derhal sahip çıkmaları gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

"Batman Otogarı şu anda çok kötü bir durumda. Batman Otogarı'nın Türkiye'nin diğer illerindeki otogarlar gibi bakımlı ve temiz olmasını istiyoruz. En azından bir yolcu Batman'a geldiğinde rahat bir ortamla karşılaşsın. Zemin, duvar fayanslarımız ve peron tavanları kırık ve döküktür. Birçok sorunumuzu iletmemize rağmen, değişen bir şey olmadı. Salgından dolayı otogar 6 ay kapalı kaldı, bu süre zarfında tadilat yapılabilirdi. Burası Batman'ın aynası olmasına rağmen hiçbir hizmet görmüyor. Türkiye'nin en küçük bir ilçesinin otogarı bile Batman Otogarından daha bakımlı ve temizdir. Buraya her kesimden insan geliyor. Burayı bu halde gören bir kişi Batman için de aynı fikre kapılacak. Batman Otogarı'nın sorunlarına bir an önce çözüm bulmalarını Sayın Valimiz ve Belediye Başkan Vekilimizden istiyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER