HaberlerGündemBatman İŞKUR 2020 yıllı kadın istihdamı verilerini paylaştı

Batman İŞKUR 2020 yıllı kadın istihdamı verilerini paylaştı

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Mahmut Polat kadın istihdamı ve üretime yönelik değerlendirmede bulundu.

Batman İŞKUR 2020 yıllı kadın istihdamı verilerini paylaştı

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Polat, yaptığı yazılı açıklamada, kadın istihdamının sürdürülebilir ekonomik büyüme için büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

2020 yıllında 3 bin 28 kadının iş sahibi olduğunu aktaran Polat, “Batman İŞKUR olarak kadın istihdamının artırılması ve geliştirilmesine büyük önem vermekteyiz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda 2020 yılında 3 bin 28 kadın işe yerleşti. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi nedeniyle çalışma hayatı olumsuz etkilenmesine rağmen 2020 yılında işe yerleşen 6 bin 388 kişiden 3 bin 28’inin kadınlardan oluşmaktadır.” dedi.

İl Müdürlüğünün 2021 yılı ocak verilerini göre 413 kadının işe yerleştirilerek Türkiye geneli sıralamasında 4’üncü olduğunu belirten Polat şöyle devam etti:

“Bu veriler kurumsal olarak kadın istihdamına verdiğimiz önemden kaynaklanmaktadır. Kurum olarak yaptığımız en önemli çalışmalardan biriside meslek edindirme kursları ve İşbaşı Eğitim Programlarıdır. Bu programlar düzenlenirken önemsediğimiz en önemli hususlardan birisi de açılan programdaki kadın katılımcı sayısıdır. 2020 yılında açılan 103 Mesleki Eğitim Kursunda 2 bin 900 kişiden bin 755’i kadın kursiyerdir. Aynı şekilde açılan 650 İşbaşı Eğitim Programına katılan 6 bin 164 kişiden 2 bin 856’sı kadın katılımcılardan oluşmaktadır. İstihdam ve aktif işgücü programlarımızdaki sayılar kadın istihdamına verdiğimiz önemi göstermektedir.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER