HaberlerGündemBatman’ın mavi listede sabit kalması için sıkı tedbirler uygulanacak

Batman’ın mavi listede sabit kalması için sıkı tedbirler uygulanacak

Sağlık Bakanlığı tarafından tespit edilen kriterlere göre düşük risk grubunda olan Batman’da, kontrollü normalleşme sürecinde uygulanacak tedbirler ve alınacak ek önlemler ‘İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı’nda masaya yatırıldı.

Batman’ın mavi listede sabit kalması için sıkı tedbirler uygulanacak

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Hulusi Şahin, ilin risk haritasındaki mavi listede sabit kalması için tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğini ve bu konuda herkese önemli görevler düştüğünü belirtti.

Filyasyon ekiplerinin günde en az iki kere Covid-19 hastası ve temaslılarını çok sıkı bir şekilde takip edeceğini belirten Vali Şahin, şunları söyledi:

“Bu sıkı denetimlerimiz hem mavi alanda kalmamızı sağlayacak, hem de aşıya zaman kazandıracaktır. Aşılama ile şehirde genel bir bağışıklık sağladığı zaman ise rahatlayacağız. Denetim mekanizmalarını ilçelerde kaymakamlarımız, il merkezinde de vali yardımcılarımız düzenli olarak denetime tabi tutacak. Ayrıca maske takma konusunda bir gevşeme söz konusu ve bu konuda emniyetimiz ile birlikte sıkı bir maske denetimi planlamamız gerekmekte. Zabıtamız da lokantaların, cafelerin, kahvehanelerin ve çay ocaklarının yüzde 50 kuralına uymalarını sağlayacak şekilde denetimlerini arttıracak. Kurumsal denetimlerimiz, filyasyon denetimlerimiz ve maske denetimlerimiz olmak üzere bu 3 denetimi sıkı sıkıya yaparak ve aşıyı yaygınlaştırarak Coronavirus’u yenebiliriz.”

Daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu tarafından yeni kontrollü normalleşme sürecine dair alınan kararlar ve ildeki Covid-19 salgını ile mücadelede yürütülen çalışmalara ilişkin sunum yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutan Albay İsa Çakmak, kurul üyeleri, hastane başhekimleri, ilgili sağlık kuruluşu başkanları ve doktorlar katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER